آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۱۱۰۹۹۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۷/۸ ساعت: ۲۱:۴۵ ↗ لینک کوتاه

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین:

یک‌هزار و ۴۱۵ زن سرپرست خانوار بهزیستی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین گفت: یک هزار و ۴۱۵ زن سرپرست خانوار تحت حمایت‌های اجتماعی بهزیستی استان قزوین، از خدمات بیمه اجتماعی بهرمند شدند.

بهاره رحمانی، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی، وظیفه‌ حمایت از زنان سرپرست خانوار را بر عهده‌ دارد.
وی افزود: در این راستا دو هزار و 304 زن سرپرست خانوار استان قزوین تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند که جمعیت خانوار آنها در حدود شش هزار نفر می‌باشد.
رحمانی در ادامه خاطرنشان کرد: گسترش پوشش بیمه‌ای زنان سرپرست خانوار و مددجویان یکی از اولویت‌های بهزیستی استان است.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: طرح بيمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزيستی به منظور تحكيم بنيان خانواده، حفظ منزلت زن در جامعه، پيشگيری از مسائل و مشكلات اقتصادی و كاهش مستمری اجرا می‌شود.
وی در ادامه اعلام کرد: یک هزار و 415 زن سرپرست خانوار تحت حمایت‌های اجتماعی بهزیستی استان، از خدمات بیمه اجتماعی بهرمند شدند.
رحمانی بیان کرد: از این تعداد یک هزار و 37 زن سرپرست خانوار از مناطق شهری و 378 نفر زن و دختر از مناطق روستایی و عشایر هستند.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: 37 درصد حق بیمه بر اساس حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار از محل منابع حاصل از هدفمندسازی یارانه‌ها پرداخت می‌شود.
وی تاکید کرد: زنان سرپرست خانوار در تمام شهرها و روستاها، تحت پوشش بیمه‌های شهری و روستایی قرار گرفته‌اند.
رحمانی با اشاره به شرایط بهره‌مندی از بیمه زنان سرپرست خانوار عنوان کرد: این واژه به زنانی اطلاق می‌شود که فاقد سرپرست بوده، از همسر خود جدا شده‌اند و یا همسرشان از کارافتاده باشد و مسؤلیت تأمین معاش مادی خانواده برعهده سازمان بهزیستی یا کمیته امداد امام خمینی(ره) بوده و تحت پوشش هیچکدام از صندوق‌های بازنشستگی نباشند.
این مسئول بیان کرد: براساس قانون باید سالانه 10 درصد از این افراد توانمند شده و از چرخه حمایتی سازمان بهزیستی خارج شوند.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین در پایان گفت: این زنان با به کارگیری استعدادهای خود در بخش‌های مختلف کاری و با تأمین امکانات مورد نیاز از طریق سازمان بهزیستی توانمند شده به خودکفایی می‌رسند.
انتهای پیام/7003


منبع: