سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴
صبح قزوین

تبلیغات

تيترجو,آخرین اخبار ایران وجهان,جدید ترین اخبار روز,تازه ترین اخبار
تاریخ انتشار : جمعه ۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۱ کد خبر : 76410
رقیه نصیری: همیشه علاقمند خدمت به جامعه بودم، در همین راستا و برای رسیدن به این هدف با بهره گرفتن از اوقات فراغت، اقدام به نوشتن کتاب شمع هدایت شیعه کردم تا همه افراد جامعه از آن استفاده کنند.

به گزارش صبح قزوین، رقیه نصیری نویسنده کتاب شمع هدایت شیعه(امام جعفر صادق(ع) )در گفت و گو با خبرنگار صبح قزوین اظهار کرد: احادیث و روایات، هشدار و تذکری برای ما است که اگر می خواهیم راه و رسم درستی در زندگی بپیماییم ومسیری درست را برگزینیم، پیروی از این احادیث، در واقع همان راه سعادت است.

این نویسنده یادآور شد: مردم این روزها کمتر وقت برای مطالعه دارند، به همین دلیل مطالب کتاب های اصول کافی و حلیة المتقین  را که در زندگی روزمره کاربرد بیشتری دارند، گلچین کردم تا علاقمندان بتوانند استفاده کنند.

 وی در ادامه افزود: از آن جایی که همه انسان ها، روزی از دنیا خواهند رفت تمایل دارم بعد از مرگم، این اثر به عنوان یک یادگاری از من به جا ماند که انشاالله مورد قبول خدا قرار گرفته و مثمر ثمر واقع شود.

این نویسنده خاطر نشان کرد:همیشه علاقه داشتم خدمتی برای جامعه انجام دهم، در همین راستا و برای رسیدن به این هدف با بهره گرفتن از اوقات فراغت، اقدام به نوشتن این اثر کردم تا همه افراد جامعه از آن استفاده کنند.

زندگی موفق، در گرو پایبندی به اصول اخلاقی است

رقیه نصیری توضیح داد: برای چاپ این اثر از راهنمایی های استاد ادبیات دانشگاه، آقای حیدری بهره مند شدم و با معرفی و کمک ایشان به انتشارات سایه گستر مراجعه کردم در نهایت با لطف خدا، موفق به چاپ این کتاب شدم.

وی با اشاره به موضوعات نوشته شده در کتاب،عنوان کرد: مطالب کتاب در مورد مسائل اخلاقی، معنوی همچون صله رحم، ایثار و گذشت می باشد. ما در دوره ای زندگی می کنیم که همه از معنویات و سخنان بزرگان دینی فاصله گرفته و دور شده اند و بیشتر به سمت مادیات گرایش پیدا کرده اند ولی اگر پایبند به اصول اخلاقی باشیم، در زندگی موفق تر خواهیم شد.

 رقیه نصیری در پاسخ به این پرسش که مشوقین شما چه کسانی بودند، گفت: خانواده، به خصوص پدر و دختر بزرگم خیلی تشویقم می کردند. همسر و فرزندانم، همه با من همکاری می کردند. به طور مثال اگر به کتابی نیاز داشتم که در دسترس نبود، از کتابخانه برای من تهیه می کردند.

کتاب شمع هدایت شیعه حاوی 1053 حدیث و ده ها روایت شیرین از قول امام صادق(ع) می باشد

این نویسنده در پایان گفت: هرکس می تواند از اوقات فراغت خود به نحو مطلوب استفاده کند. بنده نیز این توفیق را پیدا کردم که از لحظه های فراغت عمرم این گونه بهره ببرم و این احادیث را تا حدی که در توانم بود، جمع آوری کرده و از استادان که در دوره تحصیل انگیزه نوشتن را به ما آموخت کمال تشکر را دارم.  در پایان توصیه می کنم به جای پناه بردن به فرهنگ بیگانگان، بهتر است از فرهنگ اصیل و با ارزش خود که داروی همه مسائل است، بهره مند شویم.

کتاب شمع هدایت  شیعه توسط رقیه نصیری با محوریت امام صادق(ع) و سخنان گوهر بار ایشان در مورد موضوعات متنوع و گوناگون به نوشته تحریر درآمده است. این کتاب حاوی 1053 حدیث و ده ها روایت شیرین از قول امام صادق(ع) می باشد که در پانز ده فصل گردآوری شده است. طراحی روی جلد کتاب توسط زهرا  نعمتی انجام شده که در مورد یک اثر معماری با نام فخر و مدین می باشد.

کتاب شمع هدایت شیعه در 272 صفحه و 1000 شمارگان به قیمت 9500 تومان توسط انتشارات سایه گستر به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/

Print Friendly

نظرات

  1. |

    اجرکم عندالله
    خواهرعزیز توفیق بیشترشما رااز خدای منان میخواهیم.

    ارسال پاسخ به این نظر

ارسال نظر

برچسب ها: , , , , , ,