وزارت بهداشت در حمایت از حاشیه نشین‌ها پیشگام است
دو شنبه 1 بهمن 1397

وزارت بهداشت در حمایت از حاشیه نشین‌ها پیشگام است

کد خبر: 213413/ کدخبرنگار : 46/ تاریخ انتشار: 1395/05/23


معاون اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات بهداشتی که برای حاشیه نشین‌ها صورت گرفته، گفت: همچنان این مناطق با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.محمد هادی ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی صبح قزوین جوان با اشاره به تاکید قائم مقام وزیر کار برای طراحی بسته حمایتی حاشیه نشین‌ها، بیان کرد: وزارت بهداشت پیش از اینکه بحث بسته حمایتی حاشیه نشین‌ها مطرح شود در این حوزه پیشگام بوده و گزارش‌های لازم نیز در جلسه شورای عالی کشور ارائه شده است.

وی گفت: نزدیک به 11 میلیون حاشیه نشین در کشور زندگی می‌کنند که این آمار در کلان شهرها قابل توجه است.

ایازی ادامه داد: در گذشته شبکه‌های بهداشت شهری کامل نبود اما در دو سال اخیر، وزارت بهداشت در حاشیه شهرهای بزرگ، شبکه بهداشت را به طور کامل ایجاد کرد و مراکز جامع سلامت در حاشیه شهرها راه اندازی شد.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت تصریح کرد: برای 80 درصد افراد در حاشیه شهرها، پرونده سلامت تشکیل شده و تمام خدمات بهداشت اولیه را دریافت می کنند، امیدواریم بتوانیم سطح خدمات را در آینده افزایش دهیم. از طرفی عوامل موثر در بروز آسیب های اجتماعی؛ همچون فقر، اعتیاد، طلاق و گرسنگی، در حاشیه شهرها بیشتر دیده می‌شود. 

ایازی افزود: علت پررنگ بودن آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهرها، سکونت افرادی است که روستای خود را ترک کرده اند و به علت نبود زیرساخت های لازم برای اسکان در این سکونت گاه های غیر رسمی، با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

وی با بیان اینکهدر چارچوب برنامه های جامع و تفصیلی شهری، توسعه این مناطق آنچنان مدنظر نبوده است، افزود: امیدواریم تمام دستگاه‌های مسئول در توسعه حاشیه شهرها‌؛ از جمله وزارت کار و کمیته امداد امام خمینی نقش خود را به خوبی ایفا کنند و در فراهم کردن زمینه اشتغال و بهسازی فضاهای شهری شاهد تغییر جدی باشیم.


انتهای پیام/ منبع خبر : بهداشت و سلامت باشگاه خبرنگاران

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.