یارانه شش ماهه اول سال ۹۴ مطبوعات تا اواسط مهرماه واریز می‌ش
جمعه 24 آذر 1396

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی اعلام کرد

یارانه شش ماهه اول سال ۹۴ مطبوعات تا اواسط مهرماه واریز می‌شود

یارانه شش ماهه اول سال ۹۴ مطبوعات تا اواسط مهرماه واریز می‌شود
کد خبر: 91880/ کدخبرنگار : 36/ تاریخ انتشار: 1394/06/18 ساعت : 10:24 AM


اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی اعلام کرد: یارانه شش ماهه اول سال ۹۴ نشر یات تا اواسط مهرماه جاری به حساب آنان واریز می‌شود.به گزارش سرویس فرهنگی صبح قزوین، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در خصوص واریز یارانه مطبوعات شش ماه اول سال ۹۴ اطلاعیه‌ای صادر کرد.

متن اطلاعیه اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی به شرح زیر است:

به اطلاع صاحبان امتیاز محترم نشریات می‌رساند که یارانه شش ماهه اول سال ۹۴ تا اواسط مهرماه جاری به حساب آنان واریز می‌شود. این مبلغ بجز مبالغ یارانه‌ای است که بابت یارانه بیمه و یارانه اشتراک نیم‌بها و آگهی‌های دولتی دریافت می‌کنند که مبالغ تفکیکی آنها نیز به صورت جداگانه اطلاع‌رسانی شده و می‌شود.

یارانه شش ماهه اول بر اساس دستورالعمل توزیع یارانه مطبوعات و همچنین بسته حمایتی ۹۴ محاسبه می‌شود و با توجه به الکترونیکی شدن کلیه فرآیندهای معاونت مطبوعاتی به نشریاتی تعلق می‌گیرد که حساب کاربری آنها در سامانه جامع رسانه‌های کشور (e-rasaneh.ir) فعال شده باشد و شماره حساب بانکی خود را در آنجا وارد کرده باشند. ضمناً فقط شماره‌هایی که فرآیند اعلام وصول الکترونیک آنها در شش ماهه اول ۹۴ تکمیل شده، مبنای محاسبه قرار می‌گیرد. لذا به همکاران مطبوعاتی توصیه می‌شود با توجه به دسترسی برخط آنان به پرونده نشریه خود (در سامانه جامع رسانه‌های کشور) از اعلام وصول الکترونیک شماره‌های بهار و تابستان، اطمینان حاصل کنند.

موارد زیر نیز قابل توجه است:

۱- مطابق سیاست دولت در حمایت از نشریات بخش خصوصی و در راستای عدالت رسانه‌ای، یارانه به نشریات دولتی یا متعلق به بخش عمومی از ابتدای سال ۹۳ قطع شده است.

۲- بر اساس بسته حمایتی امسال - که قبلاً اطلاع رسانی شده است - یارانه نشریاتی که موضوع آنها هفت موضوع اولویتی باشد تا ۳ برابر افزایش یافته است؛ همچنین یارانه نشریات استانی متعلق به ۱۰ استان کم برخوردار و نشریات محلی (تک شهر، بجز مرکز استان) نیز از همین قاعده پیروی کرده است.

۳- در آخرین پرداخت یارانه (اسفند ۹۳) به نشریاتی که در شش ماهه دوم سال ۹۳ اعلام وصول الکترونیک نداشتند، اعلام شد که سهمیه آنان بعد از تکمیل فرآیند اعلام وصول الکترونیک پرداخت می‌شود. این مبالغ، در فهرستی جداگانه و تا قبل از نمایشگاه مطبوعات، پرداخت خواهد شد.


انتهای پیام/7008

منبع خبر : معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.