گرجی; فرسایش خاک در دراز مدت از کم آبی مهم‌تر است
یکشبه 29 مهر 1397

گرجی: فرسایش خاک در دراز مدت از کم آبی مهم‌تر است

کد خبر: 91759/ کدخبرنگار : 46/ تاریخ انتشار: 1394/06/18


رئیس انجمن علوم خاک ایران گفت: مشکلات فرسایش خاک در دراز مدت از مشکلات کم آبی مهم‌تر است و باید مورد توجه قرا گیرد. به گزارشخبرنگار« صبح قزوین» از کرمان، منوچهر گرجی، سخنران چهاردهمین کنگره‌ علوم خاک ایران در دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان در رابطه با اهمیت خاک و آب گفت: نسیت به خاک و توان و ارزش افزوده‌ آن غفلت شده است؛ کار کردن بر روی خاک تنها راه افزایش مقاومت دربرابر خشکسالی است. 

 

رئیس انجمن علوم خاک ایران با اشاره به اینکه بی‌توجهی به خاک می‌تواند باعث بروز مشکلاتی شود، بیان کرد: سیاست‌های غلط و نادیده گرفته شدن اصول علمی؛ عدم جود متولی خاک و ارتباط بسیار ضعیت و عدم وجود انسجام در درون خانواده‌ی خاک و رسایش خاک در گذشته باعث ایجاد مشکلات فراوانی در این حوزه شده است. 

 

گرجی افزود: مشکلات فرسایش خاک در دراز مدت از مشکلات کم آبی مهم‌تر است وباید میدان اجرای کشور به این مسئله توجه ویژه‌ای داشته باشند. 

 

وی با اشاره به اینکه قانون خاک پس از هشت سال هم اکنون به مجلس رفته است، گفت: برنامه‌ ۱۰ ساله‌ مدیریت خاک اولین برای اولین بار در کشور در حال اجراست و بودجه به آن اختصاص داده شده است. 

 

رئیس انجمن علوم خاک ایران خاطرنشان کرد: ایجاد شرکت‌های دانش بنیان می‌تواند فارغ التحصیلان فراوان در این حوزه را بکار جذب کند.منبع خبر : اخبار دانشگاه ها - دانشجو

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.