قهرمان پوشالی
دو شنبه 28 آبان 1397

مکث بر یک رویداد

قهرمان پوشالی

قهرمان پوشالی
کد خبر: 52838/ کدخبرنگار : 5/ تاریخ انتشار: 1394/05/22 ساعت : 10:31 AM


مهدی هاشمی رفسنجانی پس از یک محاکمه طولانی نهایتاً به اتهام اختلاس، ارتشاء و مسائل امنیتی به تحمل 10 سال حبس محکوم و زندانی شد.صبح قزوین، اقدام مهدی هاشمی در معرفی خود به زندان اوین و انتشار فیلمی از وداع وی با پدر و تاکید پدر بر بی گناهی فرزند همراه با فیلم ورود «مهدی» به اوین و تاکیدش در این فیلم بر بی گناهی و درخواست پخش فیلم جلسات دادگاهش در صدا و سیما را باید یک «تک» سیاسی بمنظور مظلوم نمائی و قهرمان سازی از این آقازاده تلقی کرد.
تکی که منجر به آن شد تا رئیس قوه قضائیه در واکنش به آن بگوید:
برای اینکه آراء قضایی را تخریب کنند فیلم وداع درست می کنند.
یک پروژه نخ نما به منظور قدیس سازی از مهدی و مظلوم نمائی از پدر مهدی بمنظور بهره وری از چنین پوزیشنی در انتخابات مجلس و خبرگان در اسفند ماه!
تکی که اکنون رئیس قوه قضائیه با لحاظ دوزی از فراست می تواند آن را بنحو احسن «پاتک» کند بدین شکل که طی یک نامه رسمی و وفق درخواست مهدی برای پخش فیلم جلسات دادگاه از قاضی پرونده مهدی بخواهد بعد از اخذ رضایت کتبی از مهدی و پدر مهدی برای چنین اقدامی، گزارش کامل تصویری دادگاه فوق را جهت پخش در اختیار صدا و سیما قرار دهند.
مطمئن هم باشند نه مهدی و نه پدر مهدی چنان رضایت نامه کتبی را صادر نخواهند کرد!
این فقط یک بازی سیاسی بمنظور قهرمان سازی از مهدی و جلب محبوبیت برای وی و ابوی ایشان است.
گوئی نلسون ماندلا را به زندان برده اند!!!

بازبینی ماجرای مهدی هاشمی با یک پرسش!

چهار شنبه 13 خرداد 88 ـ احمدی نژاد در مناظره تلویزیونی با میرحسین موسوی:
پسرهای آقای هاشمی چه ‌کار می‌کنند در کشور؟

سه شنبه 19 خرداد 88 ـ هاشمی رفسنجانی در نامه به رهبر:
در مراسم بزرگداشت سالگرد امام(ره) به آقای احمدی‌نژاد گفتم که در اظهارات او خلاف‌گویی‌‌های فراوان و ادعای کذب و اتهامات ناروا ... از جمله به فرزندان من وجود داشته و پیشنهاد کردم با صراحت اتهام‌های نادرست را پس بگیرد.

جمعه 29 خرداد 88 ـ رهبری در خطبه نماز جمعه و در واکنش به اتهامات منسوب به هاشمی از جانب احمدی نژاد:
البته آقای هاشمی را کسی متهم به فساد مالی نکرده؛ حالا در مورد بستگان و کسان، هر کس هر ادعائی دارد، بایستی در مجاری قانونی خودش اثبات بشود و قبل از اثبات نمی شود اینها را رسانه‌ای کرد. اگر چیزی اثبات بشود، فرقی بین آحاد جامعه نیست.

و بالاخره یکشنبه 18 مرداد 94:
مهدی هاشمی رفسنجانی پس از یک محاکمه طولانی نهایتاً به اتهام اختلاس، ارتشاء و مسائل امنیتی به تحمل 10 سال حبس محکوم و زندانی شد.

بیرون از ماجرای اتهامات و رای دادگاه، با یک نگاه دقیق به فیلم وداع «مهدی هاشمی» در مقابل زندان اوین، در کنار تفطن به کاراکتر و روحیات و خلقیات مشهود از ایشان «خدا وکیلی» با این شاکله شخصیتی و گویش منحصر بفرد و نمادین و شناخته شده از اقشار مسمی به «لمپن» واقعاً باید یا می توان مشارالیه را با چنین ریختمان و گفتمانی دانشجوی دکتری دانشگاه آکسفورد انگلستان باور یا محسوب کرد!؟
بقولی «شاید نخورده باشیم نون گندم (که خورده ایم!) اما دیده ایم در دست مردم»!
انتهای پیام/6001
با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.