انقلاب اسلامی را مردم روستایی رقم زدند نه کارخانه‌داران
سه شبه 2 بهمن 1397

انقلاب اسلامی را مردم روستایی رقم زدند نه کارخانه‌داران/ اهانت به روستاییان از خوی اشرافیگری نشأت می‌گیرد

کد خبر: 48625/ کدخبرنگار : 46/ تاریخ انتشار: 1394/05/18


عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی تهران بزرگ با اشاره به نقش پررنگ روستاییان در رقم زدن انقلاب اسلامی گفت: اینکه فردی بیاید و به روستاییان اهانت کند نشأت گرفته از خوی اشرافیگری است.حسین اورکی عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری صبح قزوین در واکنش به توهین اخیر هاشمی رفسنجانی به روستائیان، گفت: گویا هاشمی رفسنجانی نقش پررنگ روستائیان در رقم خوردن انقلاب اسلامی را فراموش کرده است.

وی افزود: خوب است هاشمی رفسنجانی به یاد بیاورد که این انقلاب را روستائیان رقم زدند نه کارخانه‌داران. این افراد روستایی و کم‌برخوردار بودند که پای انقلاب ایستادند و هم اکنون نیز از این انقلاب دفاع می‌کنند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) در منزلت روستائیان گفت: امام خمینی (ره) فرمودند که انقلاب ما انقلاب کوخ‌نشینان بود و نه کاخ‌نشینان. این کوخ نشینان همان مردم روستایی هستند که پای انقلاب خود ایستاده‌اند.

اورکی در پایان با تأکید براینکه روستائیان‌ مدافع نظام و انقلاب هستند، گفت: مسئولین باید از خوی اشرافیگری به دور باشند. اینکه فردی به روستائیان اهانت کند نشأت گرفته از خوی اشرافیگری است.

انتهای پیام/منبع خبر : سیاسی فارس

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.