23 مرکز علمی کاربردی با 14 هزار دانشجو در قزوین فعالیت دارند
یکشبه 5 اسفند 1397

سرپرست دانشگاه علمی- کاربردی استان قزوین:

23 مرکز علمی کاربردی با 14 هزار دانشجو در قزوین فعالیت دارند

23 مرکز علمی کاربردی با 14 هزار دانشجو در قزوین فعالیت دارند
کد خبر: 45366/ کدخبرنگار : 51/ تاریخ انتشار: 1394/05/11 ساعت : 5:17 PM


سرپرست دانشگاه علمی- کاربردی استان قزوین در جمع خبرنگاران استان گفت: 23 مرکز علمی کاربردی با 14 هزار دانشجو در قزوین فعالیت دارند.به گزارش خبرنگار دانشگاهصبح قزوین، محمد مهدوی نیری در نشست خبری با اصحاب رسانه ابراز کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان دانشگاه نسل سوم و کارآفرین ظرفیت‌های بسیاری دارد که باید از این پتانسیل استفاده شود.
سرپرست دانشگاه علمی- کاربردی استان قزوین اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های رئیس دانشگاه جامع علمی- کاربردی مراکز استانی باید ماموریت‌گرا باشند و با توجه به توانمندی استان در رشته‌های تخصصی ادامه فعالیت دهند که در این راستا مراکز استانی تا پایان شهریور ماه بر اساس 300 شاخص، ارزیابی خواهند شد و حمایت از ادامه فعالیت آنها منوط به نتایج ارزیابی خواهد بود.
این مسئول دانشگاهی با اشاره به اینکه 800 هزار دانشجو در هزار و 60 مرکز علمی کاربردی کشور در حال تحصیل هستند، اعلام کرد: 80 واحد به دلیل عدم رعایت شاخص‌ها در مرز انحلال قرار دارند.
وی یادآور شد: در سطح استان قزوین 23 مرکز علمی کاربردی فعالیت دارند که تقریبا 5 مرکز تقریبا غیرفعال می‌باشد همچنین 14 هزار دانشجو در استان در 286 رشته مصوب کاردانی، 142 رشته کارشناسی و 2 رشته کارشناسی ارشد در حال تحصیل هستند.
مهدوی نیری تاکید کرد: در دانشگاه علمی کاربردی استان قزوین حدود 3 برابر دانشگاه امام خمینی(ره) دانشجو در حال تحصیل هستند که در این دانشگاه به دنبال مدرک گرایی نیستیم چراکه مدرک گرایی به بحران بیکاری و ناهنجاری‌های اجتماعی منجر خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در جوامع پیشرفته فرآیند رشد و توسعه پایدار، ارتباط مستقیمی با آموزش‌های تقاضا محور دارد، افزود: باید 60 درصد دروس دانشگاهی به صورت عملی و بقیه به صورت تئوری برگزار شود که در حال حاضر در سطح دانشگاه‌های کشور این رابطه معکوس است.
سرپرست دانشگاه علمی- کاربردی قزوین در خصوص ساختمان دانشگاه علمی- کاربردی استان ابراز کرد: ساختمان این دانشگاه در زمینی به مساحت 3 هزار و 500 مترمربع و بازیربنایی بالغ بر هزار و 500 مترمربع در حال احداث است که با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا مهرماه افتتاح خواهد شد.
مهدوی نیری بر تجاری سازی علم، دانش بنیان کردن اقتصاد، بازنگری در رشته‌ها بر اساس نیاز بازار کسب و کار تاکید کرد و گفت: در سطح کشور 3 هزار شغل شناسایی شده و این در حالی است در کشورهای پیشرفته 9 هزار شغل شناسایی شده است.

انتهای پیام/7006


منبع خبر : پوششی

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.