برخورد قانونی با فعالیت غیرمجاز درمان دام
شنبه 27 بهمن 1397

رئيس دامپزشکی شهرستان قزوین خبرداد:

برخورد قانونی با فعالیت غیرمجاز درمان دام

برخورد قانونی با فعالیت غیرمجاز درمان دام
کد خبر: 333532/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/11/02 ساعت: 1:31 PM


رئيس دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: دامپزشكي قزوين با فعاليت افراد غيرمجاز در امر درمان و واكسيناسيون دام برخورد مي‌كند.دكتر مهدي جلوخاني در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: حضور افراد غیرمجاز در امور تشخيص و درمان و مایه‌کوبی دامپزشکی به علت مصرف بدون ضابطه واكسن و دارو فرآورده‌های غذایی با منشاء دامی به علت رعایت نکردن زمان منع مصرف تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی افزود: فعاليت افراد غيرمجاز در امر درمان و واكسيناسيون دام موجب خسارات اقتصادي به دامداران شده و در عين حال درآمد و معیشت تحصيل‌كردگان دامپزشكي را تحت تاثیر قرار مي‌دهد.

رئيس دامپزشکی شهرستان قزوین تصريح كرد: با توجه به شعار و رسالت دامپزشکی "دام سالم، غذای سالم، انسان سالم"، ضروری است هر دو بخش دولتی و خصوصی بایکدیگر همکاری بالقوه ای در زمینه دستیابی به این اصل مهم داشته باشند.

جلوخاني اضافه كرد: متاسفانه بعضا شاهد گزارشاتی مبنی بر دخالت افراد غیرمجاز در امور دارو و درمان و مایه کوبی دامپزشکی از بهره برداران هستیم، که حتما با آنها برخورد قاطع صورت می‌گیرد و مراتب جهت پیگیری قانونی به مراجع ذی‌صلاح ارسال می­‌شود.

وی اذعان کرد: طبق قانون فقط افرادی که نسبت به اخذ مجوز دامپزشكي اقدام مي‌كنند مجاز به مايه كوبي و درمان دام و طيور است.

اين مسئول در پایان گفت: اداره دامپزشکی شهرستان قزوین از تمام ابزار قانونی و حقوقی براي جلوگیری از بی‌نظمی‌ها و تخلفات استفاده خواهد كرد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.