دستگاه قضایی برای جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی ورود می‌
سه شبه 2 بهمن 1397

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قزوین:

دستگاه قضایی برای جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی ورود می‌کند

دستگاه قضایی برای جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی ورود می‌کند
کد خبر: 333254/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1397/10/20 ساعت: 8:46 AM


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین گفت: اقتصاد مقاومتی برنامه مورد پیگیری در دادگستری استان است که رئیس‌کل با مشارکت استانداری از کارخانه‌ها و شرکت‌ها بازدید و به بررسی مشکلات آنها می‌پردازند تا از تعطیلی واحد‌های تولیدی جلوگیری شود.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ حجت‌الاسلام محمد حیدری در سومین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین که در سالن جلسات دادگستری برگزار شد، اظهار کرد: آسیب‌‌های اجتماعی در جامعه کنونی فراگیر بوده که دامن‌ اغلب خانواده‌های مذهبی را نیز گرفته و انتخاب زندگی جزیره‌ای و حصارکشی به دور خود و گمان بر در امان ماندن از آسیب‌ها در جامعه کنونی امکان‌پذیر نیست.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری استان قزوین گفت: ظرفیت شورای پیشگیری بیشتر از شورای تامین استان است؛ چرا که شورای تامین وظیفه کاهش آسیب‌ها و جرائم سیاسی و امنیتی و غیره را بر عهده دارد اما شورای پیشگیری دارای اتاق فکر بوده و با افق دید خود موارد تهدید آمیز در این زمینه را شناسایی کرده تا جلوگیری به عمل آید.

وی بیان کرد: معاونت پیشگیری دادگستری استان و شورا برنامه محور هستند و از سال‌های گذشته بالغ بر 46 برنامه طرح‌ریزی شده تا با هم افزایی معاونت‌های اجتماعی و فرهنگی و پیشگیری و منابع مالی تامین شده از دولت، بسیاری از معضلات اجتماعی مردم رفع شود‌.

حیدری گفت: 9 نهاد در مشارکت با دادگستری برنامه نماز را اجرا می‌کنند بدین صورت که اجرا آن برای دانش‌آموزان و والدین آنها از سال گذشته در برخی مدارس قزوین آغاز شده است.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌ها برگزاری کارگاه برای فرزندان آفتاب شامل سربازان سپاه، ارتش و نیرو انتظامی بوده که امسال نیز با واگذاری منابع مالی جهت اجرای این کارگاه‌ها و آموزش‌ مهارت‌های زندگی، از بروز آسیب در میان سرباز‌ها جلوگیری می‌شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری استان قزوین گفت: در بخش پیشگیری‌های مردمی، یکی از برنامه‌ها طرح "سجام" است که تخلفات، جرایم و اسیب‌ها به صورت اینترنتی گزارش شده و به مسئولین بالادست منتقل می‌شود تا پس از بررسی، وظایف دستگاه‌ها در راستای کاهش اسیب مشخص شود و این برنامه 500 نفر عضو داشت که به یک‌هزار نفر ارتقا یافته است‌.

وی تصریح کرد: در بخش پیشگیری و اطلاع‌رسانی نیز طرح راه روشن از برنامه‌های دادگستری استان بوده که رئیس‌کل به همراه معاونین و هیئت همراه به صورت هفتگی در یک مسجد حاضر شده و به مسائل حقوقی مردم پاسخ داده می‌دهند‌.

حیدری ادامه داد: اقتصاد مقاومتی برنامه مورد پیگیری دیگری در دادگستری استان است که رئیس‌کل با مشارکت استانداری از کارخانه‌ها و شرکت‌ها بازدید کرده و به بررسی مشکلات آنها می‌پردازند تا از تعطیلی واحد‌های تولیدی جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: آموزش‌های قبل از ازدواج یکی دیگر از برنامه‌های مصوب در دادگستری قزوین است و باید اجرایی شود چرا که یکی از علت‌های افزایش طلاق به عنوان یک اسیب و بحران، عدم شناخت زوجین قبل از ازدواج است و باید برخی مسائل در ارتباط مهارت‌های زندگی، زناشویی و جنسی آموزش داده شود.
انتهای پیام/7003


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.