حدود 11میلیارد تومان زکات در استان جمع‌آوری شد
سه شبه 2 بهمن 1397

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

حدود 11میلیارد تومان زکات در استان جمع‌آوری شد

حدود 11میلیارد تومان زکات در استان جمع‌آوری شد
کد خبر: 333203/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/10/18 ساعت: 8:38 AM


مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طی هشت ماهه سال جاری بیش از 10 میلیارد و 844 میلیون تومان زکات در استان قزوین جمع آوری شد.مجید مومنی، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به اهمیت زکات بیان کرد: پیگیری برای جمع آوری زکات با روند اداری نتیجه بخش نیست، بلکه لازم است برای اجرای این فریضه، اعتقاد و باور دینی نیز در افراد وجود داشته باشد تا شاهد نتیجه بخش بودن این پیگیری‌ها باشیم.

وی ادامه داد: اگر به امر الهی باور و اعتقاد لازم داشته باشیم دیگر شاهد سستی در اجرای آن نخواهیم بود و قطع یقین براساس وعده الهی نیز برکت را در ابعاد مختلف زندگی شاهد خواهیم بود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: طی هشت ماهه سال جاری بیش از 10 میلیارد و 844 میلیون تومان زکات در استان قزوین جمع آوری شد که این رقم اگرچه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت اما ظرفیت استان قزوین فراتر از این عدد است.

وی عنوان کرد: اگر زکات در جامعه جدی گرفته شود مشکل فقر در جامعه به خوبی رفع شده و به تبع آن شاهد برخی آسیب‌ها و مشکلات نخواهیم بود.

مومنی تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در موضوع زکات وظیفه دبیری ستاد زکات را بر عهده دارد و ریاست ستاد بر عهده ائمه جمعه است، بنابراین ضوابط مرتبط با دریافت و هزینه‌کرد زکات برگرفته از قواعد و اصول قانونی و دینی است.

وی توضیح داد: زکات از واجبات الهی است از این رو هزینه کرد مبالغ زکات تابع قوانین و موازین شرعی است، البته در اجرای این قواعد اولویت مصرف زکات با همان محل جغرافیایی است که زکات جمع آوری شده است.

مومنی یادآورشد: با توجه به رشد جامعه و استفاده از ابزارهای نوین در ابعاد مختلف، لازم است موضوع زکات نیز به صورت روزآمد مورد توجه قرار گیرد چراکه یکی از ویژگی‌های فقه اسلامی، پویایی و روزآمدی است.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.