مدیر آموزش و پرورش ضیاءآباد: اسکان اتباع افاغنه در مدرسه "مه
دو شنبه 29 بهمن 1397

با پیگیری صبح قزوین مطرح شد؛

مدیر آموزش و پرورش ضیاءآباد: اسکان اتباع افاغنه در مدرسه "مهین" را تکذیب می‌کنم

مدیر آموزش و پرورش ضیاءآباد: اسکان اتباع افاغنه در مدرسه"مهین" را تکذیب می‌کنم
کد خبر: 332454/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1397/09/15 ساعت: 12:52 PM


با پیگیری پایگاه خبری صبح قزوین در رابطه با اسکان اتباع افاغنه در مدرسه "مهین" مدیر آموزش و پرورش ضیاءآباد در این خصوص پاسخ داد.به گزارش خبرنگار اجتماعیصبح قزوین؛ چندی پیش فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که از سکونت تعدادی اتباع افغانی در مدرسه راهنمایی سه کلاسه ولیعصر(عج) روستای مَهین از توابع بخش ضــیــــاءآبــــاد حکایت داشت.

در این خبر ذکر شده بود که ساختمان این مدرسه حدود ۸ ماه است که توسط مسئولین بخش در اختیار چندین خانواده افغانی قرار گرفته است.

برای پیگیری صحت و سقم این خبر با مدیرآموزش پرورش شهرستان ضیاء آباد مصاحبه‌ای انجام شد که در این خبر آمده است.

محمدرضا رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعیصبح قزوین با تکذیب خبر منتشر شده اظهار کرد: فیلم منتشر شده برای ماه‌ها پیش بوده و هم اکنون این مدرسه خالی از سکنه است.

وی در ادامه با اشاره به جزئیات این موضوع افزود: سال گذشته این مدرسه که در اختیار دهیار روستا بوده به مدت یک هفته تا ده روز به تعدادی از اتباع افاغنه اسکان داده شده بود.

مدیرآموزش پرورش شهرستان ضیاء آباد تصریح کرد: پس از اینکه در جریان این موضوع قرار گرفتیم با دادن اخطار به دهیاری، مدرسه تخلیه شد و در حال حاضر کسی در مدرسه سکونت ندارد.

وی با تایید بر کذب بودن خبر منتشر شده عنوان کرد: روستای مهین دارای دو مدرسه ابتدایی و راهنمایی است که مدرسه راهنمایی این روستا مدت 15 سال است که خالیست.


رحمانی در پایان با اشاره به اینکه این مدرسه از ابتدای مهرماه پلمپ و جوش است؛ اضافه کرد: روستای مهین به شکلی نیست که کسی بخواهد این مدرسه را اجاره کند؛ چراکه همه افراد بومی روستا دارای ملک هستند لذا این مدرسه را در اختیار دهیار روستا قرار دادیم که او نیز مدتی در مدرسه کارگران فصلی افغانی را اسکان داده بود.

انتهای پیام/7003


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.