ترکیه; تصمیم تحریم‌ علیه ایران باید بازنگری شود
یکشبه 30 دی 1397

بعد از تحریم‌های آمریکا علیه ایران؛

ترکیه: تصمیم تحریم‌ علیه ایران باید بازنگری شود

ترکیه; تصمیم تحریم‌ علیه ایران باید بازنگری شود
کد خبر: 331771/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1397/08/15 ساعت: 10:04 AM


نائب رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه گفت: تصمیم اعمال تحریم‌ علیه ایران باید بطور کلی بازنگری شود.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین به نقل از آناتولی، نعمان کورتولموش نائب رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه درباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران، گفت: معتقدیم که تحریم‌هایی که قرار است اجرایی شود تاثیر منفی بر روی ترکیه نخواهد داشت و در این زمینه تدابیر خود را اتخاذ می‌کنیم. تصمیم اعمال تحریم‌ها باید بازنگری شود.

ترکیه: تصمیم تحریم‌ علیه ایران باید بازنگری شود

کورتولموش با بیان اینکه سیاست‌های تحریم‌ در گذشته به نتیجه‌ای نرسیده است، ابراز امیدواری کرد که مردم ایران تحت تاثیر منفی تحریم‌های آمریکا قرار نگیرند.

وی با بیان اینکه محتوای معافیت‌ها برای ترکیه در این راستا در دوره آتی مشخص خواهد شد، اظهار داشت: در واقع ترکیه پیشتر با ایران توافق‌نامه‌ای در زمینه نفت و گاز طبیعی حاصل کرده که حتی این محصولات را وارد نکند مجبور است هزینه آنها را پرداخت کند. بنابراین امیدواریم تجارت دوجانبه ما با ایران تحت تاثیر این تحریم‌ها قرار نگیرد.

معاون حزب آک پارتی همچنین گفت: تحریم‌‌هایی که به دلیل اختلافات سیاسی به وجود می‌آید در واقع نه تصمیمات سیاسی بلکه بطور مستقیم مردم آن کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اعمال تحریم علیه ایران و کره شمالی در واقع از لحاظ سیاسی نیز نتیجه‌ای نداشته است. معتقدیم تحریم‌هایی که قرار است اجرایی شود تاثیر منفی بر روی ترکیه نخواهد داشت و در این زمینه تدابیر خود را اتخاذ می‌کنیم. تصمیم اعمال تحریم‌ها باید بازنگری شود.

انتهای پیام/1404منبع خبر : تسنیم

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.