مجمع خیرین نهاد نمازجمعه استان قزوین راه‌اندازی شد
چهار شنبه 3 بهمن 1397

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه قزوین:

مجمع خیرین نهاد نمازجمعه استان قزوین راه‌اندازی شد

مجمع خیرین نهاد نمازجمعه استان قزوین راه‌اندازی شد
کد خبر: 331301/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/07/26 ساعت: 1:34 PM


مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه قزوین گفت: از چندین ماه قبل این نوید داده شده بود که بزودی بتوانیم مجمع خیرین نهاد نماز جمعه استان قزوین را تشکیل دهیم.به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنرصبح قزوین؛ حجت الاسلام روح الله فاطمی نسب در مجمع خیرین نماز جمعه شهر اقبالیه در حسینیه کریم اهل بیت با موضوع تکمیل مصلی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: خداوند متعال در آیات متعددی از قرآن کریم مومنان را تشویق به انفاق کرده که این مهم نشان دهنده اهمیت موضوع انفاق در جامعه دینی است.

وی افزود: برپایی نماز به ویژه نماز جمعه و انفاق دو موضوعی است که مورد پسند، تاکید و رضایت خداوند متعال است و خیرین می‌توانند با هزینه کردن در راستای ساخت بنایی برای برپایی نماز جمعه از این ثواب اخروی بهره‌مند شوند.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین عنوان کرد: از چندین ماه قبل این نوید داده شده بود که بزودی بتوانیم مجمع خیرین نهاد نماز جمعه استان قزوین را تشکیل دهیم.

ساخت مصلای جدید جزو برنامه‌ها نیست
وی ادامه داد: خوشبختانه این مهم با مجمع خیرین شهر اقبالیه شروع به کار کرد و امیدواریم بتوانیم این مجمع را در سطح استان گسترش دهیم.

فاطمی نسب ابراز کرد: البته با توجه به شرایط ویژه کشور و مردم از لحاظ اقتصادی اولویت دفتر شورای سیاستگذاری ساخت مصلی در شهرها نیست و این دفتر هیچگونه برنامه ای برای ساخت مصلی‌های جدید ندارد.

وی با اشاره به اینکه مردم می‌توانند نماز جمعه را در مساجد جامع شهر اقامه کنند، اذعان کرد: امیدواریم با همکاری و همراهی خیرین محترم بتوانیم مصلی‌هایی را که کار ساخت و ساز آن آغاز شده را تکمیل کرده تا بدین وسیله مردم آن شهرها بتوانند در یک مکان مناسب به اقامه نماز جمعه و اجرای کارهای فرهنگی بپردازند.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: برای ساخت مصلی‌های نماز جمعه باید از هزینه‌های اضافی و اقدامات تزئینی و اسراف جلوگیری شود و با ساخت مصلی‌های ساده به دنبال افزایش معنویت در این مکان‌ها باشیم.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.