قانون تعویض چهارم در جام‌ملت‌های آسیا اجرا می شود
چهار شنبه 21 آذر 1397

قانون تعویض چهارم در جام‌ملت‌های آسیا اجرا می شود

کد خبر: 330908/ کدخبرنگار : 46/ تاریخ انتشار: 1397/07/20


با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا در جام ملت‌های آسیا تیم‌ها در وقت اضافه قادر به استفاده از قانون تعویض چهارم هستند.به گزارش خبرگزاری صبح قزوین، جام ملت‌های آسیا به میزبانی امارت در سال 2019 برگزار خواهد شد.

بر اساس خبر سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا بزرگ ترین رویداد فوتبالی قاره کهن به میزبانی امارات در حالی برگزار خواهد شد که قانون تعویض چهارم در وقت‌های اضافه به تصویب رسید و تیم‌ها می‌تواند در صورت لزوم در وقت‌های اضافه بازیکن چهارم را به بازی بگیرند.

کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا این پیشنهاد را بررسی و تصویب کرد تا مسابقات ملت‌های  آسیا را با آخرین اصلاحات قانون بازی (LOTG) که توسط هیئت انجمن بین المللی فوتبال (IFAB) اعلام شد، برگزار شود.

شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس AFC، در این باره گفت: قاره کهن مشتاقانه در انتظار مسابقات معتبر جام ملت‌ها است، لذا ضروری است که جام ملت های آسیا 2019 امارات با جدیدترین مقررات برگزار شود. چرا که ما در حال تلاش برای ایجاد یک منظره ی بسیار فراموش نشدنی هستیم.

وی افزود: مطمئن هستم که مقررات جدید به شور و هیجان رقابت های خواهد افزوده و کمک شایانی به پیشرفت فوتبال در آسیا خواهد کرد.

در همین راستا قانون تعویض چهارم در مسابقات فوتبال قهرمانی زیر 19 سال آسیا که  در تاریخ 18 اکتبر (26 مهر) به میزبانی اندونزی آغاز می شود اجرا خواهد شد. البته این قانون  در رقابت‌های فوتبال قهرمانی بانوان زیر 19 سال آسیا در سال 2019 و مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا 2020 نیز قابل اجرا خواهد بود.

انتهای پیام/کمنبع خبر : ورزشی فارس

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.