سیفی‌پور، جوانمردی و شجاعی طلایی شدند
سه شبه 20 آذر 1397

گزارش؛

سیفی‌پور، جوانمردی و شجاعی طلایی شدند/ کسب یک نقره و ۳ برنز در دوومیدانی و تنیس روی میز/ زهرا نعمتی فینالیست شد

سیفی‌پور، جوانمردی و شجاعی طلایی شدند/ کسب یک نقره و ۳ برنز در دوومیدانی و تنیس روی میز/ زهرا نعمتی فینالیست شد
کد خبر: 330168/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1397/07/16 ساعت: 11:12 AM


دومین روز از مسابقات پاراآسیایی ۲۰۱۸ اندونزی آغاز شد و نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان رفتند.



به گزارش سرویس ورزشی  صبح قزوین، دومین روز از مسابقات پاراآسیایی 2018 اندونزی درحالی آغاز شد که نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

تیراندازی با کمان

در روز نخست مسابقات تیراندازی با کمان پوریا جلالی‌پور با شکست مقابل حریف هنگ‌کنگی از دور رقابت‌ها حذف شد.

زهرا نعمتی که در دور نخست استراحت داشت در مرحله یک هشتم با برتری مقابل حریفش از کامبوج به یک چهارم نهایی رسید. زهرا نعمتی نماینده ایران در یک چهارم نهایی بانوان با برتری مقابل حریفی از تایلند به مرحله نیمه نهایی رسید. وی در دیدار نیمه‌نهایی با برتری 6 بر صفر مقابل کمانداری از کره‌جنوبی به فینال راه یافت. زهرا نعمتی دو روز دیگر در دیدار فینال رقابت خواهد کرد.

 غلامرضا رحیمی‌پور با برتری در دور نخست مقابل حریفی از مغولستان راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. غلامرضا رحیمی در مرحله یک چهارم نهایی با شکست مقابل حریفی از کره‌جنوبی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

دوومیدانی

زهرا برنکی، بانوی دوومیدانی‌کار کشورمان به مدال برنز ماده پرش طول مسابقات دوومیدانی بازی‌های پاراآسیایی 2018 دست یافت. در پرش طول کلاس T/45/46/47 زهرا برنکی با پرشی به طول 4.51 سوم شد. در این بخش ورزشکاران ازبکستان و سریلانکا با رکوردهای 4.71 و 4.72 متر اول و دوم شد.زهرا شاه محمدی در این بخش با پرشی به طول 4.21 چهارم شد.

بهزاد عزیزی و سیدعرفان حسینی به مدال‌های نقره و برنز ماده پرتاب نیزه کلاس F12/13 رسیدند. بهزاد عزیزی حدنصاب 65.62 متر را از خود برجای گذاشت و حسینی نیز نیزه را به میزان 58.17 متر پرتاب کرد. در این ماده ورزشکار ازبکستانی با رکورد 67.92 متر اول شد و به مدال طلا رسید.

در ماده پرتاب وزنه کلاس F32 یونس سیفی‌پور با حدنصاب 30 متر و 16 سانتیمتر به مدال طلا دست یافت و دومین طلا را برای کاروان ایران به ارمغان آورد. در این بخش ورزشکارانی از عمان و کویت به ترتیب با رکوردهای 29.11 و 24.76 متر دوم و سوم شدند.

والیبال نشسته

تیم ملی والیبال نشسته بانوان کشورمان در دومین دیدار خود تیم اندونزی را 3 بر صفر و با امتیازات 29-27، 25-18، 25-13 شکست داد.

تیم ملی والیبال نشسته مردان کشورمان در دومین دیدار خود مقابل ژاپن با نتیجه 3 بر صفر و با امتیازات 25-13، 25-19 و 25-18 به برتری رسید.

جودو

سیدمیثم بنی‌طبا در وزن 60- کیلوگرم مقابل نماینده مغولستان به برتری رسید، اما در مرحله نیمه نهایی مقابل نمازوف از ازبکستان شکست خورد و از راهیابی به فینال بازماند. بنی‌طبا پس از شکست مقابل قهرمان ازبک که سابقه قهرمانی در مسابقات جهانی و پارالمپیک را داراست، برای کسب عنوان سومی تلاش خواهد کرد.

 در وزن 66- کیلوگرم رضا غلامی ابتدا مقابل تران ویت هانگ از ویتنام پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی رسید، اما در این مرحله به نیگماتوف از ازبکستان باخت و نتوانست فینالیست شود. او هم در ادامه مسابقات برای کسب مدال برنز تلاش می‌کند.

گلبال

رقابت‌های گلبال بازی‌های پاراآسیایی 2018 از ساعت 9 صبح امروز (دوشنبه – به وقت محلی) در سالن بالای کارتینی جاکارتا دنبال شد. در نخستین مسابقه تیم ملی گلبال بانوان کشورمان به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه 6 بر 2 تن به شکست داد. این تیم روز گذشته نیز در مصاف با تیم تایلند به نتیجه تساوی 5 – 5 دست یافته بود.

 تیم‌های گلبال مردان ایران و قطر در سالن بالای کارتینی جاکارتا به مصاف هم رفتند که این رقابت با برتری 15 بر 5 تیم کشورمان به پایان رسید.

تیراندازی

رقیه شجاعی تنها نماینده تیراندازی ایران در ماده تفنگ بادی ایستاده (R2) با 618/1 امتیاز عنوان پنجم را کسب کرد و به فینال رسید. تیرانداز چین در این ماده با 627/8 امتیاز ضمن قرار گرفتن در جایگاه نخست رکورد جهان را نیز در مرحله مقدماتی جابجا کرد. رقیه شجاعی در فینال رقابت‌های تفنگ بادی کلاس R2 با ثبت 247 امتیاز عنوان قهرمانی را کسب کرد و طلایی شد.

ساره جوانمردی، عالیه محمودی کردخیلی، مجید فلاح اردشیر و سمیرا ارم در تیراندازی دسته 50 متر میکس وارد رقابت‌ها شدند که نمایندگانی از کشورهای چین، هند، ازبکستان، کره جنوبی، تایلند، مغولستان و اندونزی نیز روی خط آتش حضور داشتند. در پایان دور مقدماتی و از جمع 19 ورزشکار، سمیرا ارم و ساره جوانمردی توانستند جواز صعود به فینال این رقابت‌ها را کسب کنند. فلاح اردشیر و عالیه محمودی نیز حذف شده‌های کشورمان در این بخش لقب گرفتند.

در فینال تیراندازی ماده 50 متر میکس ساره جوانمردی و سمیرا ارم روی خط آتش ایستادند تا با نمایندگانی از ژاپن، کره جنوبی، چین، هند و ازبکستان به رقابت بپردازند. در این رقابت نفس گیر که مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان نیز با حضور در مجموعه تیراندازی سانایان شاهد تلاش دو تیراندازمان بود، جوانمردی توانست با عبور از همه رقبای خود به قهرمانی برسد و صاحب گردن‌آویز طلا شود. دو ورزشکار از هند، صاحب گردن آویز نقره و برنز شدند و سمیرا ارم از ایران در جایگاه ششم این رقابت ایستاد.

تنیس روی میز

 در ادامه رقابت‌های تنیس روی میز بازی‌های پاراآسیایی حسن جانفشان نماینده ایران در دیدار نیمه نهایی به مصاف حریفی از کره جنوبی رفت و با قبول شکست به مدال برنز این دوره از بازی ها رفت. جانفشان در این مسابقه سه بر صفر و با نتایج ١١ بر یک، ١١ بر ٨ و ١١ بر ٦ مغلوب شد و به مدال برنز مشترک این بازی‌ها رسید.

شطرنج

در مسابقات بخش مردان و در گروه b1 حسن قدیری مقابل مهدی رومی‌فرد دیگر نماینده کشورمان به نتیجه تساوی رسید. عرفان محمدعلیزاده نیز برابر حریف میانماری به نتیجه تساوی دست یافت.

در گروه b2 و b3 مجید باقری نماینده فیلیپین را از پیش روی برداشت و علیرضا قورچی بیگی مغلوب نماینده میزبان شد. امید کریمی نیز مقابل حریف هندی خود به نتیجه تساوی رضایت داد.

در مسابقات بخش بانوان و در گروه b1 ملیحه صفایی مقابل شطرنجبازی از اندونزی شکست خورد، لیلا زارع‌زادهنماینده هندوستان را مغلوب کرد و زهرا محمدی‌راد برابر نماینده کشور ویتنام تن به شکست داد.

در رقابت های گروه b2 و b3 فریبا زنده بودی از نماینده ویتنام شکست خورد و عاطفه نقوی در مقابل دیگر نماینده کشور ویتنام به پیروزی رسید. فاطمه برقول نیز مقابل حریف مالزیایی خود به برتری دست یافت.


انتهای پیام/1404



منبع خبر : تسنیم

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.