پلمپ کارخانه تولید خوراک دام بدون پروانه
جمعه 3 اسفند 1397

در قزوین صورت گرفت؛

پلمپ کارخانه تولید خوراک دام بدون پروانه

پلمپ کارخانه تولید خوراک دام بدون پروانه
کد خبر: 325106/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/06/14 ساعت: 1:52 PM


یک کارخانه تولید خوراک دام غیرمجاز، با دستور مقام محترم قضایی در شهرستان قزوین پلمپ شد.دکتر عیسی یزدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: یکی از رسالت‌های سازمان دامپزشکی توجه به بهداشت خوراک دام برای تحقق سیاست امنیت بهداشتی از مزرعه تا سفره است.

وی افزود: درهمین راستا یک کارخانه تولید خوراک دام غیرمجاز، با دستور مقام محترم قضایی در شهرستان قزوین پلمپ شد.

رئیس دامپزشکی شهرستان قزوین اذعان کرد: این کارخانه ضمن عدم رعایت حریم لازم از بافت روستا و مراکز پرورش دام، بدون اخذ پروانه بهداشتی دامپزشکی مبادرت به فعالیت کرده بود و پس از بررسی‌های کارشناسی و تذکرات لازم با همکاری مقامات قضائی و طی مراحل قانونی پلمپ شد.

وی ادامه داد: هرگونه فعالیت برای تهیه و توزیع خوراک دام، طیور و آبزیان منوط به اخذ پروانه بهداشتی از اداره کل دامپزشکی استان است و بر این اساس و در راستای اجرای ماده 19 آئین نامه اجرایی نظارت بهداشتی دامپزشکی صاحبان و متصدیان واحدهای موضوع ماده 2 آئین نامه مذکور را به اخذ پروانه و معرفی مسئول فنی بهداشتی مکلف می‌کند.

یزدی ابراز کرد: در صورت محرز شدن تهدید علیه بهداشت عمومی حسب ماده 688 قانون مجازات اسلامی، مجازات‌های سنگینی برای متصدی واحدهای متخلف درنظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: واحدهای فعال و دارای مجوز نیز بطور ادواری مورد بازرسی و نمونه برداری‌های لازم قرار گرفته و از این طریق بر عملکردشان نظارت می‌شود.
انتهای پیام/2002با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.