چرا خواندن دعای عرفه از مهمترین اعمال ماه ذی الحجه است؟
سه شبه 30 بهمن 1397

در ماه مبارک ذی الحجه؛

چرا خواندن دعای عرفه از مهمترین اعمال ماه ذی الحجه است؟

چرا خواندن دعای عرفه از مهمترین اعمال ماه ذی الحجه است؟
کد خبر: 321113/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1397/05/23 ساعت: 10:47 AM


کارشناس علوم قرآنی گفت: برای کسانی که تا امروز به مکه مکرمه سفر نکرده‌اند نیز اعمالی وجود دارد؛ که در مفاتیح آمده است که مهمترین آن خواندن دعای عرفه است که در عصر روز عرفه خوانده می‌شود.به گزارش سرویس فرهنگ وهنر   صبح قزوین،آیت الله یعقوب جعفری کارشناس علوم قرآنی درخصوص اعمالی که در ماه ذی الحجه بر مسلمانان توصیه شده است، گفت: مهمترین اعمال در ماه ذی الحجه، "حج" است که البته برای کسانی است که بتوانند در مکه مکرمه حاضر شوند.

وی افزود: برای کسانی که تا امروز به مکه مکرمه سفر نکرده‌اند نیز اعمالی وجود دارد؛ که در مفاتیح آمده است که مهمترین آن خواندن دعای عرفهاست که در عصر روز عرفه خوانده می‌شود.

این کارشناس علوم قرآنی ادامه داد: دعای عرفه دعای بسیار با ارزشی است و مضمون‌های فاخری در آن نهفته است. جملاتی که در دعای عرفه خوانده می‌شود آنقدر شفاف و دلنشین است که به راحتی می‌توان تشخیص داد که این‌ها از زبان امام معصوم امام حسین (ع) گفته شده است.

آیت الله جعفری تصریح کرد: همانطور که می‌دانید امام حسین (ع) در عصر روز عرفه در کنار صحرای عرفات در حال راز ونیاز با خدای خود بودند که این راز و نیاز توسط حاضران آن زمان به عنوان دعای عرفه ثبت شد.

وی بیان کرد: خواندن دعای عرفه به ویژه در عصر روزعرفه بسیار توصیه و تاکید شده است و اگر کسی در کنار خواندن این دعا معانی فارسی آن را نیز مطالعه کند بسیار می‌تواند برایش مفید باشد.

این کارشناس علوم قرآنی بیان کرد: در بخشی از دعای عرفه امام حسین (ع) می‌فرماید خدایا کسی که تو را دارد چه ندارد و کسی که تو را گم کرده و ندارد چه دارد.

آیت الله یعقوبی خاطر نشان کرد: از دیگر اعمال مهم درماه ذی الحجه قربانی کردن همزمان با روز عید قربان است که هر انسانی در این روز مستحب است که قربانی کند و یک دوم آن قربانی را به فقرا بدهد.

انتهای پیام/1404منبع خبر : میزان

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.