برگزاری "تئاتر بچه‌های مسجد" در جذب جوانان به مساجد مؤثر است
سه شبه 30 بهمن 1397

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر:

برگزاری "تئاتر بچه‌های مسجد" در جذب جوانان به مساجد مؤثر است

برگزاری"تئاتر بچه‌های مسجد" در جذب جوانان به مساجد مؤثر است
کد خبر: 321102/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/05/23 ساعت: 9:13 AM


مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر برگزاری جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد را در جذب جوانان به مساجد مؤثر دانست و گفت: جشنواره‌ها برای کشف، بروز و ظهور استعدادهای جوان برگزار می‌شوندمحمد زرویی نصرآباد در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین اظهار کرد: برای برگزاری هر جشنواره‌ای در استان‌ها باید یک سری زیرساخت‌ها مهیا شود، با بررسی‌هایی که برای برگزاری جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد صورت گرفت، قزوین به دلیل داشتن مساجد کهن و تاریخی، پایگاه‌های مردمی برای اجرای نمایش‌ها و قدمت و سابقه انتخاب شد.

وی ضمن اشاره به فاصله قشر مذهبی با هنرمندان خاطرنشان کرد: متأسفانه هم اکنون فاصله‌ای میان هنرمندان و قشر مذهبی به وجود آمده، فاصله‌ای که به دلیل عدم شناخت این دو قشر از یکدیگر است.

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر ادامه داد: جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد دو دهه برگزار نشد و از سال گذشته فعالیت خود را از سر گرفت تا بتواند مساجد را به‌عنوان پایگاهی برای آموزش‌وپرورش هنرمندان معرفی کند.

وی با اشاره به کارکردهای متفاوت مساجد بیان کرد: یکی از وظایف مسجد پرورش استعدادهای جوان است که به سمت انحراف نروند و به‌سوی هنر دینی و اسلامی قدم برداشته و در فضای مذهبی رشد کنند، به همین دلیل برگزاری این جشنواره بعد از دو دهه دوباره آغاز شد.

این مقام مسئول، جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد را محلی برای ارتباط هنرمندان با اقشار مردم عنوان کرد و افزود: این جشنواره محل تلاقی و به هم رسیدن هنر و دین است و زمینه‌ای را فراهم می‌آورد تا هنرمندان مساجد را مأمن خود بدانند و با اشتیاق در آن حضور یابند.

وی به اهمیت فرهنگ‌سازی برای تبدیل‌شدن مساجد به پایگاه‌های فرهنگی اشاره و عنوان کرد: مسجد نه تنها محل عبادت بلکه جایی برای فعالیت‌های اجتماعی، تفکر و مطالعه است که اتفاقا همه آنها عبادت محسوب می‌شوند، منتهی امروزه در فرهنگ‌سازی این موضوع کم‌لطفی شده است.

زرویی بیان کرد: در ادیان مختلف نیز از محل عبادت به عناوین مختلفی استفاده می‌کنند مثلاً در مسیحیت برای ازدواج به کلیسا می‌روند، در اسلام هم می‌تواند مساجد چنین کارکردهایی داشته باشند.

وی در پایان برگزاری جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد را در جذب جوانان به مساجد مؤثر دانست و گفت: جشنواره‌ها برای کشف، بروز و ظهور استعدادهای جوان برگزار می‌شوند و در این جشنواره هنرمندانی که از بدنه مساجد بیرون می‌آیند، شناسایی شده و بستری برای رشد و پیشرفت آن‌ها فراهم خواهیم آورد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.