رویترز; آمریکایی‌ها روسیه را تهدیدی بزرگتر از ایران می‌دانند
سه شبه 2 بهمن 1397

در نظر سنجی های انجام شده؛

رویترز: آمریکایی‌ها روسیه را تهدیدی بزرگتر از ایران می‌دانند

رویترز; آمریکایی‌ها روسیه را تهدیدی بزرگتر از ایران می‌دانند
کد خبر: 320580/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1397/05/20 ساعت: 10:51 AM


بر اساس نظرسنجی‌ای که رویترز انجام داده آمریکایی‌ها روسیه را تهدیدی بزرگتر از ایران برای خود می‌دانند.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین،  بر اساس نظرسنجی‌ای که خبرگزاری رویترز انجام داده است با وجود آنکه "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا چند روز پیش اعمال مجدد تحریم‌های علیه ایران را امضا کرد و روسیه را با تحریم‌های جدیدی مواجه کرد اما آمریکایی‌ها روسیه را تهدیدی بزرگتر از ایران می‌دانند.

در مقایسه با سال 2015،‌ آمریکایی‌های بیشتری معتقدند که روسیه تهدیدی بزرگتر برای کشورشان به‌شمار می‌آید به‌خصوص که آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیدند که روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 مداخله کرده و این اتهامات نیز وجود دارد که روسیه در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره نیز مداخله خواهد کرد.

بر اساس نظرسنجی‌ای که رویترز انجام داده 67 درصد آمریکایی‌ها معتقدند که ایران تهدیدی برای آمریکا به‌شمار می‌آید این در حالی است که در مارس 2015 و چند ماه پیش از آنکه توافق هسته‌ای میان ایران و آمریکا و دیگر قدرت‌های بزرگ به امضا برسد 75 درصد آمریکایی‌ها این اعتقاد را داشتند.

بر اساس همین نظرسنجی 71 درصد آمریکایی‌ها معتقدند که روسیه تهدیدی برای آمریکا به‌شمار می‌آید این آمار در مارس 2015 حدود 67 درصد بوده است.

انتهای پیام/1404منبع خبر : تسنیم

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.