رکورد خوش‌خیالی شکسته شد
جمعه 3 اسفند 1397

وقتی ایران و آمریکا الکی الکی با هم دشمن هستند

رکورد خوش‌خیالی شکسته شد/ سایت اصلاح‌طلب: ترامپ از نزدیک ایران را ببیند نظرش عوض می‌شود/ با این سطح فکر انصافا برجام شاهکار بود!

 رکورد خوش‌خیالی شکسته شد/ سایت اصلاح‌طلب; ترامپ از نزدیک ایران را ببیند نظرش عوض می‌شود/ با این سطح فکر انصافا برجام شاهکار بود!
کد خبر: 319737/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1397/05/14 ساعت: 10:44 AM


مشاهده استدلال برخی رسانه ها و کارشناسان اصلاح طلب! نشان می دهد که بی جهت نیست که چرا در برجام به راحتی از طرف آمریکایی رودست خوردند و همچنان هم برای مذاکره مجدد با آمریکا و برجام اروپا خوش بین هستند.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ،همزمان با درخواست های ترامپ برای مذاکرات با مقامات ایران جریان رسانه ای اصلاح طلب بدون در نظر گرفتن لگد زدن های متعدد مقامات آمریکایی به برجام و غرب گراها در تهران؛ بزک کردن مجدد دوباره دولت آمریکا در داخل کشور را آغاز کرده اند.

در این میان یکی از سایت های اصلاح طلب رکورد خوش خیالی درباره آمریکا را شکسته است.سایت اصلاح طلب عصر ایران و از رسانه های سینه چاک دولت با برشمردن جنایت های متعدد آمریکا علیه مردم ایران تاکید کرده که این جنایت های زیاد بازهم دلیل موجهی برای ادامه دشمنی با آمریکا نیست!

*آمریکا در ایران جنایت زیاد کرده ولی دلیل موجهی برای دشمنی نیست!
این رسانه نوشته است: «تردیدی نیست، سرنگونی دولت مردمی مرحوم محمد مصدق و بازگرداند ایران به مسیر دیکتاتوری و ساواک، ستمی نیست که تاریخ بتواند آن را نادیده بینگارد. در طول سال های بعد از انقلاب اسلامی نیز این آمریکا بود که با حمایت از دشمنان ایران - از صدام گرفته تا سازمان مجاهدین خلق(منافقین) - و نیز با انواع تحریم ها، عرصه را نه فقط بر نظام جمهوری اسلامی که بر فرد فرد ایرانیان تنگ کرده است.اما هیچکدام از این ها نمی تواند دلیل موجهی برای استمرار خصومت در دنیایی باشد که شاید واقع بینانه ترین شعار یا حتی اصل روابط بین الملل اش این باشد: نه هیچ دوستی دائمی است، نه هیچ دشمنی؛ آنچه همیشگی است، "منافع ملی" است.»

*الکی الکی ایران و آمریکا با هم دشمن هستند
این سایت درباره دشمنی ترامپ و دولت آمریکا با ایران نیز نوشته است:« ترامپ و 310 میلیون آمریکایی دیگر، ایران را با عینکی که دشمان ایران طراحی کرده اند، دیده اند. مشخص است که هر فردی اگر 40 سال تمام و هر روز، از دیگری بد بشنود، نسبت به او بدبین خواهد شد و خصومت خواهد ورزید.»

این رسانه اصلاح طلب درباره علت دشمنی مردم ایران با دولت آمریکا نیز در استدلالی سخفیف آورده است:« در ایران نیز آمریکا کشوری توصیف شده است که مردمانش از صبح تا شب در خیابان هایش به روی هم تیراندازی می کنند، پلیس هر جا سیاه پوستی ببیند بر سر او می کوبد و 99 درصد مردم اش در فقر و نارضایتی اند (جنبش موسوم به 99 درصد) و...!»

این رسانه خوش خیال نیز در ادامه نوشته است: «قطعاً قرار نیست روابط ایران و آمریکا به عنوان دو قدرت منطقه ای و جهانی، به همین شکل باقی بماند و روزی خواهد رسید که دو کشور سفارتخانه های خود را در پایتخت های یکدیگر بازگشایی کنند؛ اما چه بهتر که روند بهبود روابط، از اصلاح نگاه ها شروع شود.»

*ترامپ از نزدیک ایران را ببیند نظرش عوض می شود
اما اوج خوش خیالی این رسانه اصلاح طلب درباره دلیل دشمنی ترامپ و اطرافیانش با مردم ایران در پایان این گزارش است: «یچ اشکالی ندارد از ترامپ و سایر مقامات آمریکایی دعوت شود که نه الزاماً به عنوان صاحب منصبانی از ایالات متحده که به عنوان شهروندانی از آن کشور به ایران بیایند و واقعیت های ایران را از نزدیک ببینند و دریابند که آنچه در طول این سال ها اعضای لابی ایپک، شاهزادگان سعودی و تروریست های رجوی به آنها گفته اند، برای  آلوده کردن آب روابط دو کشور بوده است تا ماهی های خود را بگیرند. آمریکایی ها باید بیایند و ایران بدون نقاب را ببینند و متوجه شوند که جریان های ضد ایرانی که همواره در صدد تخطئه ایران در آمریکا بوده اند، نه فقط دشمن ایران اند که خیرخواه آمریکا هم نیستند.قطعاً با ترامپی و دولتمردان و قانونگذاران آمریکایی که از دام جریان های ضد ایرانی رهیده و بی واسطه ایران را درک کرده اند، بهتر می توان گفت و گو کرد و منافع ملی را پاسداری کرد. رهانیدن آنها از این دام ضد ایرانی، وظیفه تاریخی و ملی مقامات کنونی ایران است.»

اما مشاهده استدلال های برخی رسانه ها و کارشناسان اصلاح طلب! نشان می دهد که بی جهت نیست که چرا در برجام به راحتی از طرف آمریکایی رودست خوردند و همچنان هم برای مذاکره مجدد با آمریکا و برجام اروپا امیدوار و خوش بین هستند.

وقتی اساسا شناخت جریانی سیاسی از دشمن تا به این حد سخیف و سطحی است، گول خوردن تازه اول راه محسوب می شود... به همین دلیل عجیب نیست که بگوییم مردم انتظار زیادی داشتند که چرا جریان غرب زده در کشور در برجام حواسش به فریب و حیله های آمریکایی ها نبوده؛ این بندگان خدا کلا فضای ذهنی شان تو باغ دیگری است! ضمن اینکه با این سطح تحلیل سیاسی انصافا برجام شاهکار بوده است.


انتهای پیام/1404

منبع خبر : جهان

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.