مدیر حوزه علمیه خواهران قزوین: حرف مردم این است که دولت کشور
سه شبه 27 آذر 1397

مطالبه روحانیت و علما از مسئولان؛

مدیر حوزه علمیه خواهران قزوین: حرف مردم این است که دولت کشور را رها کرده/ مسئولینی که به قول‌های خود عمل نکردند، عذرخواهی کنند

مدیر حوزه علمیه خواهران قزوین: حرف مردم این است که دولت کشور را رها کرده/ مسئولینی که به قول‌های خود عمل نکردند، عذرخواهی کنند
کد خبر: 319657/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1397/05/13 ساعت: 4:36 PM


مدیر حوزه علمیه خواهران قزوین گفت: حرف مردم این است که گویی دولت مملکت را رها کرده است، گرانی و تورم و عدم نظارت صحیح در نرخ گذاری اجناس، بیکاری جوانان و واردات اجناس غیرضروری موجب نارضایتی مردم شده است.رضا کاظم‌لو در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین با اشاره به تذکرات مراجع نسبت به عملکرد دولت اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی ۳ قوه مجریه، مقننه و قضائیه برای اداره کشور فعال هستند وهمه قوا طبق تعهدی که دادند برای ایجاد نظم اجتماع، رعایت مصالح مردم و مواظبت از شان و منزلت اهل جامعه باید تلاش کنند.

وی افزود: فعالیت قوه مجریه مستقیما در زندگی مردم تاثیر محسوسی دارد؛ به طوریکه اگرعملکرد قوی یا ضعیفی داشته باشد طبیعتا در زندگی مردم نیز اثرگذار خواهد بود.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین تصریح کرد: از نظر اسلام معیشت مردم جزء ضروریت‌های کار ماست و حتی در روایات فراوان آمده که کسی که معاش ندارد معاد او به خطر می‌افتد؛ لذا کسانیکه در این نظام با معاش مردم سروکار دارند، کارشان بسیار حساس و ضروری است.

وی بیان کرد: متاسفانه امروزه اداره زندگی و تامین معاش مردم به ویژه برای کارمندان و کارگران که حقوق محدودی دارند؛ با مشکل مواجه شده است.

مشکلات اقتصادی آرامش مردم را برهم زده
این مسئول ادامه داد: دولت جمهوری اسلامی که با رأی ملت این آقایی را به خود گرفته است؛ وظیفه دارد که بدون هیچ منتی، صادقانه به ملت خدمت کند و اگر مشکلی در مسیر خدمت دارد این مشکلات را برای مردم بیان کند.

کاظم‌لوعنوان کرد: در ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب، مردم ایران همواره در همه صحنه‌های حساس کشور همچون 8 سال جنگ تحمیلی در دفاع از مرزهای خاکی و عقیدتی حضور پررنگی داشتند؛ لذا دولتمردان و همه کسانیکه در چرخش نظام اداری وظیفه‌ای برعهده دارند باید اندکی تامل کنند و ببینند که این آقایی را از کجا آورده‌اند.

وی تصریح کرد: امروز بخش عمده‌ای از مردم در امرار معاش اولیه خود دچار مشکل هستند و این یک واقعیت است، حرف مردم این است که گویی دولت مملکت را رها کرده است، گرانی و تورم و عدم نظارت صحیح در نرخ گذاری اجناس، بیکاری جوانان و واردات اجناس غیرضروری موجب نارضایتی مردم شده است.

تیم اقتصادی دولت موفق عمل نکرده است
مدیر حوزه علمیه استان قزوین بیان کرد: وظیفه دولت در قبال خون شهدا، امام و رهبری و ملت که اصل نظام هستند و مراجع تقلید این است که در زمان بسیار کوتاه پاسخ مناسبی در مقام عمل، نه مقام توجیه به مردم دهند؛ چرا به دلیل گران شدن دلار حتی تولیدات داخلی همچون قیمت اتومیبیل و خانه و درآمدها دچار نوسان شده است.

وی تصریح کرد: مردم نباید به دلیل تامین ضرورت‌های زندگیشان دچار نگران نشوند، مردم ایران مردمی ولایی و متدین هستند و امیدواریم دولت تدابیری در جهت رفع مشکلات مردم به کار بگیرد همچنین مسئولینی که به قول‌های خود به مردم عمل نکرده‌اند باید از مردم عذرخواهی کنند.

کاظم لو ادامه داد: عدم انضباط در مسئله اقتصادی کشور نشان می‌دهد که تیم اقتصادی دولت موفق نبوده است؛ گرانی بیش از اندازه قیمت اجناس و عدم انجام کار مناسب در مقابل آنها نشان می‌دهد که تیم اقتصادی کشور یا تیم فعالی نبوده و یا دست‌هایی ورود کرده‌اند که در هرحال دولت را زیر سوال می‌برد، معتقدم دولت باید خود در ابتدا معترض عملکرد تیم اقتصادی می‌شد.

وی تصریح کرد: عمده‌ترین مطالبات مردم تحقق شعار رهبری یعنی همان بحث اقتصاد است؛ متاسفانه مشکلات اقتصادی آرامش مردم را برهم زده و در واقع خواسته اصلی مردم داشتن اقتصاد معقول و آرامش روانی است.
انتهای پیام/7003


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.