نمایشگاه بزرگ فروش اثار هنری قزوین افتتاح شد
پنج شنبه 2 اسفند 1397

با حضور مسئولان استانی؛

نمایشگاه بزرگ فروش اثار هنری قزوین افتتاح شد

نمایشگاه بزرگ فروش اثار هنری قزوین افتتاح شد
کد خبر: 318997/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/05/10 ساعت: 8:25 AM


دومین نمایشگاه بزرگ آثار هنری از ۹ تا ۱۲ مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی قزوین برپا شده است.به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ دومین نمایشگاه بزرگ فروش آثار هنری قزوین(اکسپو) شب گذشته(سه شنبه) با حضور حضور استاندار و مدیرکل ارشاد و دیگر مسئولان استان و هنرمندان قزوینی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی قزوین افتتاح شد.

در این نمایشگاه بزرگ بیش از ۳۷۸ اثر هنری شامل هنرهای تجسمی، نقاشی، نگارگری، نقاشی خط، مسجسمه سازی و خوشنویسی(نستعلیق، شکسته و ثلث) و بخش عکس از ۹ تا ۱۲ مردادماه با شعار هر خانه یک اثر هنری در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

عبدالمحمد زاهدی در مراسم افتتاح اکسپور هنری قزوین اظهار کرد: تحقق شعار هر خانه یک اثر هنری ضمن کمک به معیشت و اقتصاد هنرمندان موجب تلطیف فضای جامعه و شکوفایی خلاقیتها می‌شود.

استاندار ادامه داد: داستان بشر امروز بسیار پیچیده و سخت شده و انسانی که آمده بود زمین را آباد کند، اما امروز آنچه ازاو سرمی زند تباهی و بدی و سیاهی است.

وی با بیان اینکه،هنر ابزاری برای آرامش انسان است و اگر از آن غفلت کنیم آسیب خواهیم دید، اضافه کرد: انسان امروز با اصل و روح خود قهر کرده و بشری که با عشق خلق شده و باید با لطافت، هنر، محبت و احساس زندگی کند از همه خوبی ها فاصله گرفته است.

زاهدی بیان کرد: جامعه امروز پر از خشونت و قساوت و شلیک به سوی کسانی است که نمی‌شناسیم و باید بپذیریم وقتی با طبیعت و هویت و اصل خودمان که عشق است قهر کرده ایم باید منتظر عواقب آن باشیم.

وی تصریح کرد: هنر ارزشی، جلوه الهی است ودر شرایطی که زندگی ماشینی شده است باید با خود آشتی کنیم و تنها راهش آشتی با هنر است.

تزیین خانه‌ها با آثار هنری، باعث تلطیف روابط انسانی می‌شود

این مسئول بیان کرد: رسالت هنر تلطیف رفتار انسانهاست و این نمایشگاه که با تلاش شبانه روزی عده ای علاقمند شکل گرفته در تلطیف فضای جامعه تاثیرگذار است.

استاندار تصریح کرد: فضای زندگی را از زیبایی‌های هنری خالی کرده ایم و رفته رفته از اصالت خود دور شده ایم و انسانی که همه صفات الهی را دارد به مرحله ای رسیده که اضطراب و اشفتگی وجودش را فرا گرفته است.

وی اضافه کرد: مهمترین جلوه خلاقیت انسان در هنر است و اگر با هنر آشنا شویم و از آن در زندگی استفاده کنیم به آرامش اجتماعی می‌رسیم.

زاهدی یادآورشد: هنرمند با ذهن خود خلق می کند و اگر به هنر اهمیت دهیم به اعتلای هنر و کاهش مشکلات کمک کرده ایم لذا بهتر است محیط خود را با استفاده از هنر زیبا و لطیف کنیم.

وی ابراز کرد: اگر هر خانه بک اثر هنری داشته باشد و تزیین خانه‌های ما با آثار هنری باشد هم به اقتصاد هنر و هم به آرامش جامعه کمک شده است.

گفتنی است؛ در بخش خوشنویسی ۱۰۶ اثر از ۶۶ هنرمند، در نقاشی ۱۴۷ اثر از ۵۶ هنرمند، در بخش عکس تعداد ۲۵ عکس از ۱۷ هنرمند، در حجم سازی ۱۲ اثر از ۶ هنرمند، در نقاشی خط ۲۲ اثر از ۹ هنرمند و مجموعا ۳۷۸ اثر هنری از ۱۷۲ هنرمند در معرض دید و خرید مردم قرار گرفته است.

دومین نمایشگاه بزرگ آثار هنری از ۹ تا ۱۲ مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی قزوین برپا شده است.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.