تغییر رویه باشگاه استقلال و درآمدزایی از انتقال بازیکنانی که
جمعه 3 اسفند 1397

دنیای فوتبال؛

تغییر رویه باشگاه استقلال و درآمدزایی از انتقال بازیکنانی که دلشان با تیم نیست

تغییر رویه باشگاه استقلال و درآمدزایی از انتقال بازیکنانی که دلشان با تیم نیست
کد خبر: 318867/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1397/05/09 ساعت: 12:25 PM


باشگاه استقلال که پیش از این نورافکن را در ازای مبلغی ناچیز به شالروا فروخته بود از انتقال مجید حسینی درآمد خوبی کسب کرد و قصد دارد درباره تیام نیز چنین کاری انجام دهد.به گزارش سرویس ورزشی  صبح قزوین ، با روی کار آمدن مدیران جدید در استقلال، سیاست‌های این باشگاه در روند نقل و انتقالات و ترانسفر بازیکنان به خارج از کشور تغییر کرده است. فتحی سرپرست باشگاه استقلال برای همین منظور علی خطیر را به عنوان معاون ورزشی باشگاه انتخاب کرد که با امور مربوط به قراردادها و قوانین فیفا آشناست و بدین ترتیب این باشگاه روندی در پیش گرفته‌ تا اگر بازیکنی دلش با تیم نیست و می‌خواهد برود، حداقل استقلال از نظر مالی ضرر نکند.

تا پیش از این، کم مانده بود سید مجید حسینی با مبلغ 100 هزار دلار جدا شده و به ترابزون اسپور ترکیه برود، اما با اقدامات مسئولان باشگاه نماینده تیم ترکیه‌ای به ایران آمد و مجبور به مذاکره با مسئولان باشگاه استقلال شد. در توافق میان باشگاه استقلال و ترابزون اسپور، قرار شد 400 هزار دلار بابت انتقال حسینی و 200 هزار دلار نیز برای حق رشد از سوی تیم ترکیه‌ای به استقلال پرداخت شود. ضمن اینکه از انتقال حسینی به هر تیم دیگری نیز 20 درصد به باشگاه استقلال سهم تعلق می‌‌گیرد.

در واقع مسئولان استقلال توانستند بابت انتقال بازیکنی که خیلی دوست داشت لژیونر شود، با حفظ منافع باشگاه مبلغ خوبی دریافت کنند. اکنون خبر می‌رسد، برای ماجرای مامه تیام مهاجم سنگالی نیز قرار است چنین اتفاقی بیفتد. تیام که تحت تأثیر ایجنت‌هایش قرار گرفته، نتوانسته تصمیمی برای آینده خود بگیرد، هر چند نباید تعلل مدیران قبلی استقلال را نادیده گرفت که نتوانستند او را برای حضور در ایران متقاعد کنند.

تیام گفته که دیگر قصد ندارد به فوتبال ایران بازگردد، مسئولان استقلال هم در نامه‌ای به او پاسخ دادند که کاری به فسخ قرارداد و مذاکراتش با تیم‌های دیگر ندارند و باید به ایران بیاید، چون با استقلال قرارداد دارد. ضمن اینکه نماینده تیمی که او را بخواهد، باید برای مذاکره با مسئولان استقلال صحبت کند. مسئولان استقلال طبق سیاست‌هایی که در پیش گرفته‌اند، تصمیم گرفتند از فسخ قرارداد تیام نیز مبلغ دیگری دریافت کنند.

اگر چه استقلال در فصل نقل و انتقالات نتوانست تیام و حسینی را حفظ کند، اما مدیران فعلی استقلال کاری کردند تا باشگاه به لحاظ مالی سود هنگفتی کرده و بتواند با این پول‌ها هم درصدی از قرارداد بازیکنان را بدهد، هم بخشی از بدهی‌ها پرداخت شده و هم پول جذب بازیکنان جدید از جمله نیومایر و مرتضی تبریزی را فراهم کنند.

تغییر رویه باشگاه استقلال و درآمدزایی از انتقال بازیکنانی که دلشان با تیم نیست

باشگاه استقلال همچنین از انتقال امید نورافکن به شارلوای بلژیک با مبلغ تنها 50 هزار دلار بسیار ناراحت و گلایه‌مند است و اعلام کرده‌ که شالروا باید مبلغ 240 هزار دلار بابت حق رشد این بازیکن پرداخت کند و انتقال او هم می‌توانست با مبلغی بیش از 50 هزار دلار رقم بخورد.

انتهای پیام/1404منبع خبر : تسنیم

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.