اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم به هیچ عنوان قابل قبول نیست
دو شنبه 29 بهمن 1397

رئیس کل دادگستری قزوین:

اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم به هیچ عنوان قابل قبول نیست

اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم به هیچ عنوان قابل قبول نیست
کد خبر: 318844/ کدخبرنگار : 51/ تاریخ انتشار: 1397/05/09 ساعت: 11:54 AM


رئیس کل دادگستری قزوین گفت: هم اکنون اوضاع اقتصادی کشور و معیشتی مردم به هیچ عنوان قابل قبول و مناسب نیست که برخی از این بحران‌های اقتصادی به خاطر بی تدبیری مسئولان و برخی نیز به خاطر تحریم‌های دشمنان این نظام است.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ حجت الاسلام قدرتی پیش از ظهر امروز(سه شنبه) در دیدار با مردم قزوین در مسجد جامع المهدی(عج) اظهار کرد: امر پیشگیری از وقوع جرائم در قانون برعهده دستگاه قضایی سپرده شده است و قوه قضاییه نیز گام‌های موثری را در راستای وظیفه ذاتی و قانونی خود برداشته است و در بسیاری از جرائم نیز کاهش چشمگیری را شاهد هستیم.

وی افزود: رهبر فرزانه انقلاب نیز بارها تاکید کرده اند که همه دستگاه‌ها در امر پیشگیری باید به کمک قوه قضاییه بیایند و همه باید به این باور قلبی برسیم که حقیقتا با پیشگیری می توان از وقوع بسیاری از جرائم جلوگیری کرد.

مقام ارشد قضایی استان تصریح کرد: امروز دستگاه قضایی خدمات گسترده و گاها پیچیده ای را هم به اقشار جامعه و هم به دستگاه‌ها مختلف ارائه می‌دهد و به خاطر همین گستردگی خدمات لازم است که همه جامعه و همه نهادها برای پیشگیری از وقوع جرائم به میدان بیایند، زیرا دیر یا زود آسیب‌های اجتماعی به سراغ همه خواهد آمد و مخصوص قشر خاصی از جامعه نیست.

این مسئول با بیان اینکه پیشگیری باید به عنوان یک اصل شناخته شود، ابراز کرد: پرونده‌هایی که در دستگاه قضایی رسیدگی می‌شود همه به خاطر مراودات اجتماعی افراد و اختلافات ناشی از این روابط اجتماعی است و دستگاه قضایی در تشکیل آنها هیچ نقشی ندارد.

رئیس کل دادگستری قزوین در ادامه افزود: مردم باید به این باور برسند که خودشان برای پیشگیری از وقوع جرائم، کاهش آسیب‌های اجتماعی و کاهش پرونده‌های قضایی باید گام‌های عملی و موثر بردارند و در روابط خود با افراد مسائل حقوقی را رعایت کنند و این امر مستلزم افزایش دانش حقوقی جامعه است.

وی ادامه داد: هم اکنون اوضاع اقتصادی کشور و معیشتی مردم به هیچ عنوان قابل قبول و مناسب نیست که برخی از این بحران‌های اقتصادی به خاطر بی تدبیری مسئولان و برخی نیز به خاطر تحریم‌های دشمنان این نظام است.

قدرتی عنوان کرد: ما باید آگاه باشیم و با اعمال خود موجب وخیم تر شدن اوضاع اقتصادی و بازار نشویم و آب در آسیاب دشمن نریزیم و آنها را به اهداف شوم خود نزدیک نکنیم و باید در مواجهه با بحران‌های اقتصادی تصمیم‌های عاقلانه از سوی جامعه گرفته شود.

این مقام قضایی استان بیان کرد: رشد جرائم و آسیب‌ها و معضلات اجتماعی همچون طلاق، اعتیاد، بیکاری بسیار نگران کننده و به زنگ خطر رسیده است و باید جامعه نسبت به این آسیب‌ها آگاه شود، چون گریبان گیر همه خواهد شد و با چهره های مختلف در بین اقشار مختلف جامعه نمایان می‌شود.

وی در پایان گفت: برای کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی دستگاه قضایی همه تلاش خود را به کار گرفته است، اما تنها با تلاش قوه قضاییه این امر محقق نخواهد شد و باید هم مردم و هم مسئولان به خصوص نهادهای متولی امر فرهنگ به میدان بیابند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.