دولت، مدیران مشمول قانون عدم به‌کارگیری بازنشستگان را برکنار
جمعه 3 اسفند 1397

عضو کمیسیون قضایی مجلس در مصاحبه با صبح قزوین:

دولت، مدیران مشمول قانون عدم به‌کارگیری بازنشستگان را برکنار کند/ فضا برای استفاده از نیروهای جوان فراهم شود

دولت، مدیران مشمول قانون عدم به‌کارگیری بازنشستگان را برکنار کند/ فضا برای استفاده از نیروهای جوان فراهم شود
کد خبر: 318293/ کدخبرنگار : 7/ تاریخ انتشار: 1397/05/06 ساعت: 12:22 PM


عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: یکی از مهمترین مزایای اجرای قانون عدم بکارگیری بازنشستگان استفاده از نیروهای جوان در مباحث مدیریتی است و موجب می‌شود از توان نیروهای جوان در سمت‌های مدیریتی بهره‌مند شویم.بهمن طاهرخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین در خصوص قانون عدم بکارگیری بازنشستگان اظهار کرد: این قانون اگر تصویب نهایی شده و تأیید شورای نگهبان را بگذراند، خود به خود قابل اجراست و استنکاف از اجرای آن انفصال از خدمات دولتی و حاکمیتی را به دنبال دارد.

وی افزود: ضمانت اجرای این قانون در وهله اول در متن قانون ذکر شده و در ثانی نظارتی است که از نظر تأمین مجازات‌ها روی اجرای قوانین وجود دارد؛ بنابراین اگر کسی قانون را رعایت نکند بی‌شک از نظر مناسب دولتی منفصل می‌شود.

نماینده مردم تاکستان در مجلس با اشاره به کناره‌گیری برخی از مسئولانی که مشمول قانون عدم بکارگیری بازنشستگان در سمت‌های دولتی می‌شوند، عنوان کرد: پس از تأیید نهایی این قانون به رئیس‌جمهور ابلاغ می‌شود و در مرحله اجرا تمام مسئولان و مدیران هر تعدادی که باشند اگر مشمول این قانون باشند باید از سمت خود کناره‌گیری کنند.

مدیران قزوینی شامل قانون عدم بکارگیری بازنشستگان می‌شوند
این مسئول تصریح کرد: دولت نیز موظف است به موجب این قانون تمام افراد مشمول قانون مذکور را از سمت‌های آنان برکنار کرده و از افراد جدید به جای آن‌ها استفاده کند.

به گفته وی یکی از مهمترین مزایای اجرای قانون عدم بکارگیری بازنشستگان استفاده از نیروهای جوان در مباحث مدیریتی است و موجب می‌شود از انگیزه، توان و تخصص نیروهای جوان در سمت‌های مدیریتی بهره‌مند شویم.

عضو کمیسیون قضایی مجلس بیان کرد: از سوی دیگر اجرای این قانون تا حدی در بحث اشتغال‌زایی نیز اثرگذار بوده و موجب می‌شود نیروهای جوان در عرصه کار قرار گیرند.

طاهرخانی یادآور شد: جزئیات اینکه در استان چند نفر مشمول این قانون قرار می‌گیرند را در اختیار ندارم، اما به هرحال قانون یک چارچوب دارد و هرکس در این چارچوب قرار می‌گیرد؛ باید از سمت خود کناره‌گیری کند بنابراین ممکن است خیلی از مسئولان استان ما مشمول این قانون شوند.
انتهای پیام/4001


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.