۲۳ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی قزوین ثبت شد
جمعه 3 اسفند 1397

مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان:

۲۳ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی قزوین ثبت شد

۲۳ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی قزوین ثبت شد
کد خبر: 317948/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/05/04 ساعت: 9:03 AM


مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان قزوین گفت: در تیر ماه سال جاری، تردد تعداد ۲۳ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۴۹۶ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان قزوین به ثبت رسید.افشین پیرنون در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: براساس اطلاعات دریافتی از ۴۸ سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در تیرماه سال جاری ۲۳ میلیون و ۳۱۷ هزار ۴۹۶ وسیله نقلیه بوده که آمار کل تردد ثبت شده در آزادراه‌ها ۱۸ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۷۵۶ تردد معادل ۷۹.۵ درصد کل تردد استان بوده است.

وی افزود: بیشترین میزان ترافیک در تیر ماه سال جاری مربوط به ۱۴ تیرماه سال جاری بوده است در این روز آزاد راه قزوین – کرج «رفت و برگشت» با ثبت تردد ۱۲۷ هزار و ۹۳۲ وسیله نقلیه بیشترین تردد را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین بیان کرد: از مجموع کل تردد شمارش شده استان، ۳ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۲۲۱ تردد معادل ۱۳.۸درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است.

وی ابراز کرد: محور ساوه-بوئین زهرا و بالعکس با ۱۶۳ هزار و ۱۶۱ وسیله «معادل ۴۷ درصد»، بیشترین سهم تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

این مسئول تصریح کرد: متوسط نرخ جریان ترافیک «تعداد کل خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می‌کنند» در سطح کل راههای مواصلاتی استان معادل ۶۵۲ وسیله نقلیه در ساعت بوده است. بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در تیرماه، مربوط به آزاد راه قزوین- کرج با ۲ هزار و ۳۷۳ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

پیرنون متوسط سرعت تردد در آزادراه‌ها را ۸۹.۶ و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را ۷۱.۱ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این مدت ۹۷.۲ کیلومتر در ساعت مربوط به آزادراه قزوین - زنجان بوده است.

وی بیان کرد: در ماه گذشته تعداد ۳۵۹ هزار و ۸۳۵ خودرو معادل ۱.۵۴درصد از کل تردد در محورهای مواصلاتی استان دارای تخلف سرعت بوده و ۱۸.۴۶درصد وسایل نقلیه، فاصله طولی مجاز بین دوخودرو را رعایت نکرده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین عنوان کرد: بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مربوط به آزاد راه قزوین - کرج با ۶۱۶ هزار و ۲۲۷ وسیله نقلیه «معادل ۳۴.۹ درصد» بوده است.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.