صدور اخطار برای ۲۳ واحد آلاینده محیط زیست
جمعه 3 اسفند 1397

رئیس محیط زیست شهرستان البرز اعلام کرد:

صدور اخطار برای ۲۳ واحد آلاینده محیط زیست

صدور اخطار برای ۲۳ واحد آلاینده محیط زیست
کد خبر: 317782/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/05/03 ساعت: 11:03 AM


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز گفت: ۲۳ واحد آلاینده محیط زیست به علت رعایت نکردن ضوابط و استانداردهای زیست محیطی از سوی اداره حفاظت محیط زیست اخطار دریافت کردند.اکبر کشت پرور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهارکرد: کارشناسان محیط زیست شهرستان البرز در سه ماه گذشته از ۱۲۱ از واحدهای تولیدی مستقر در شهرستان بازید به عمل آوردند.

وی افزود: در راستای حفظ محیط زیست و سلامت شهروندان، از این تعداد کنترل و پایش‌ شبانه روزی به عمل آمده از شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر در شهرستان، ۲۳مورد اخطاریه زیست محیطی بابت واحدهای آلاینده صادر شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز بیان کرد: با صدور اخطاریه زیست محیطی به واحد های فوق اعلام شد تا نسبت به رفع آلایندگی اقدام کنند و در غیر این صورت به جرم آلایندگی محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عمومی به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

کشت پرور گفت: البته بعد از اخطارهای صادر شده شرکت‌ها نسبت به اصلاح آلودگی با نصب فیلتراسیون و تغییر روش اقدام کرده و یک شرکت تصفیه خانه صنعتی پیشرفته را در دست احداث دارد.

این مسئول تولید را یکی از مهمترین عوامل جلوگیری از تخریب منابع ملی و محیط زیست دانست و اضافه کرد: با فرهنگ سازی در چنین زمینه‌هایی می‌توان در راستای حفظ محیط زیست سالم گام‌های موثرتری برداشت.

وی در پایان ابراز کرد: پایش واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی در طول سال بطور منظم و برنامه ریزی شده صورت می‌گیرد و استمرار در بی توجهی به مقررات زیست محیطی با اعمال قانون و در نهایت با تعطیلی واحد آلاینده همراه خواهد بود.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.