برگزاری تور مسافرتی فاقدمجوز پیگیری قانونی می‌شود
پنج شنبه 2 اسفند 1397

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری قزوین:

برگزاری تور مسافرتی فاقدمجوز پیگیری قانونی می‌شود

برگزاری تور مسافرتی فاقدمجوز پیگیری قانونی می‌شود
کد خبر: 317200/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/04/31 ساعت: 9:48 AM


مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری قزوین گفت: تمامی تورهای داخلی و خارجی فقط توسط دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز معتبر از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قابل اجرا است.محمدعلی حضرتی، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: با توجه به افزایش حجم سفرها در فصل تابستان و به ‌منظورارزیابی نحوه ارائه خدمات دفاتر خدمات مسافرتی به گردشگران طرح تشدید نظارت بر فعالیت این مراکز توسط کارشناسان نظارت حوزه گردشگری استان قزوین شروع شد.

وی افزود: در این بازدیدها تیم نظارتی نحوه ارائه خدمات، اعتبار پروانه بهره برداری، پروانه مدیران فنی دفاتر، بیمه مسافران، منشور اخلاقی و نوع قراردادها بر اساس چارچوب ابلاغی سازمان، کنسلی بلیط، گرانفروشی، اجرای قوانین و مقررات ابلاغی، رسیدگی به شکایات مسافران را مورد بررسی قرار داده و با متخلفین برخورد می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی قزوین با اشاره به اجرای تورهای گردشگری به ویژه تورهای یک روزه توسط افراد غیرمجاز افزود: مسافران و گردشگران باید قبل از هرگونه اقدامی برای مسافرت نسبت به اعتبار مجوز دفتر و وجود راهنمای دارای کارت معتبر اطمینان حاصلکنند.

وی ادامه داد: دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز نیز موظف هستند قبل از برگزاری تور نسبت به اعلام نوع تور، نام راهنما، خدمات و برنامه‌ تورهای یکروزه اقدام کنند.

این مسئول تصریح کرد: تمامی تورهای داخلی و خارجی فقط توسط دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز معتبر از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قابل اجرا است و برگزاری تور توسط افراد فاقد مجوز با پیگیری قانونی همراه خواهد بود.

وی در پایان بیان کرد: هم استانی‌ها و گردشگران عزیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا عدم رضایت از نحوه فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی سطح استان می‌توانند با شماره رسیدگی به شکایات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین به شماره 02833685024تماس حاصل کنند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.