بیش از 50 واحد صنفی در شهرستان قزوین تعطیل شد
چهار شنبه 1 اسفند 1397

طی سال جاری؛

بیش از 50 واحد صنفی در شهرستان قزوین تعطیل شد

بیش از 50 واحد صنفی در شهرستان قزوین تعطیل شد
کد خبر: 317056/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/04/30 ساعت: 3:21 PM


طی سال جاری بیش از 50 واحد صنفی به علت تخلف بهداشتی در شهرستان قزوین تعطیل شد.دکتر سید علیرضا خوانساری، رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین از تعطیلی 51 واحد صنفی متخلف از ابتدای سال 1397 در این شهرستان خبر داد.

وی عنوان کرد: به منظور اجرای آیین نامه جدید ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط شهرستان قزوین از ابتدای سال جاری با انجام بیش از 8هزار مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، انجام شد.

این مسئول ابراز کرد: به علت داشتن نواقص بحرانی و غیر بحرانی، اقدام به صدور دو هزار و 200 مورد اخطار رفع نقص شد در این مدت 81 مورد اخطار 48 ساعته تعطیل صادر و 51 واحد تهیه و توزیع مواد غذایی، به طور موقت تعطیل و پرونده آنها برای رسیدگی به تخلفات بهداشتی به مراجع قضایی ارسال شد.

وی اذعان کرد: علت تعطیلی واحدهای مذکور را داشتن نواقص بهداشت محیطی طبق آیین نامه ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و عدم رفع به موقع نواقص بهداشتی و همچنین عرضه مواد غذایی غیر قابل مصرف به استناد جوابیه آزمایشگاه مواد غذایی استان عنوان کرد.

خوانساری آجیل پزی، رستوران، اغذیه فروشی، کبابی، ماست بندی، سبزی خُردکنی، تهیه غذای بیرون بر، نانوایی، خواربار فروشی، قنادی، میوه فروشی، جگرکی، آرایشگاه زنانه و لبنیاتی از واحدهای صنفی تعطیل شده بود که وی به آنها اشاره کرد.

وی گفت: در این مدت بر مبنای نظارت بر عرضه مواد غذایی، تعداد 498 نمونه مواد غذایی برای انجام آزمایشات میکروبی و شیمیایی برداشت شده و پرونده 71 متصدی که مواد غذایی آلوده عرضه می‌کردند به مراجع قضایی ارسال شد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.