پرداخت بیش از 2میلیاردتومانی کمک هزینه ازدواج به مددجویان قز
یکشبه 30 دی 1397

در سال 96 اجرا شد؛

پرداخت بیش از 2میلیاردتومانی کمک هزینه ازدواج به مددجویان قزوینی

پرداخت بیش از 2میلیاردتومانی کمک هزینه ازدواج به مددجویان قزوینی
کد خبر: 315234/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/04/17 ساعت: 12:30 PM


در سال 96 به ‌منظور کمک به تأمین جهیزیه و هدیه ازدواج فرزندان مددجو و ازدواج مجدد بانوان تحت حمایت دو میلیارد و 523 میلیون تومان پرداخت‌ شده است.محمد صیادی، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان نیازمند تحت حمایت از سرفصل‌های مهم حمایتی این نهاد در حوزه حمایت‌های اجتماعی است.

وی افزود: کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان در قالب کمک‌هزینه جهیزیه به نوعروسان و هدیه ازدواج نو دامادهای تحت حمایت پرداخت می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین ابراز کرد: هدف کمیته امداد از ارائه این خدمت به همراه دوره های آموزشی قبل، حین و بعد از ازدواج، توسعه و ترویج فرهنگ ازدواج آگاهانه، به موقع و آسان در بین جامعه هدف تحت حمایت، در این بخش است.

وی بیان کرد: به ‌منظور کمک به تأمین 474 فقره جهیزیه و 282 مورد هدیه ازدواج به فرزندان مددجو و ازدواج مجدد 54 نفر از بانوان تحت حمایت و 32 فقره جهیزیه موردی طی سال گذشته به مبلغ دو میلیارد و 523 میلیون تومان پرداخت‌ شده که 319 فقره جهیزیه و هدیه ازدواج پرداخت‌شده به مددجویان ساکن در مناطق محروم استان بوده است.

این مسئول ابراز کرد: مجموع کمک‌هزینه ازدواج پرداختی به جامعه هدف کمیته امداد استان قزوین در سال گذشته حدود یک میلیارد و 65 میلیون تومان از محل منابع داخلی این نهاد تأمین‌ شده است.

وی عنوان کرد: بیش از 731 میلیون تومان نیز از محل کمک‌های مردمی، 428 میلیون تومان از محل کمک حامیان و 298 میلیون تومان کمک موسسات خیریه در قالب کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان نیازمند در سال گذشته هزینه شده است.

صیادی افزود: باهدف تحکیم نهاد خانواده و توجه به ابعاد معنوی جامعه هدف دوره‌های آموزشی متناسب با گروه‌های هدف در قالب آیین همسرداری و فرزند پروری برای زوج‌های جوان تحت حمایت برگزار می‌شود.

وی با دعوت از خیران و مؤسسات خیریه فعال در این بخش برای کمک به تأمین هزینه ازدواج زوج‌های نیازمند، در قالب طرح کوثر گفت: خیران می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در سراسر استان و یا شماره‌گیری با کد # ۰۲8*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه در تأمین هزینه ازدواج زوج‌های نیازمند تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین مشارکت کنند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.