اعتراف رژیم صهیونیستی به شکست در برابر بشار اسد
سه شبه 30 بهمن 1397

روزنامه الاخبار نوشت:

اعتراف رژیم صهیونیستی به شکست در برابر بشار اسد

اعتراف رژیم صهیونیستی به شکست در برابر بشار اسد
کد خبر: 314741/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1397/04/14 ساعت: 12:54 PM


یک وزیر صهیونیستی ضمن اعتراف به شکست در برابر پیروزی‌های بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه، در عین حال مدعی شد که "اسرائیل" دست برتر است.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ، به‌نظر می‌رسد موضع رژیم صهیونیستی مبنی بر لجبازی و خودداری از پذیرش شکست و اعلام آن حد و مرزی ندارد تا جایی که یک وزیر اسرائیلی ضمن اعتراف به اینکه تل‌آویو در سوریه تسلیم است در عین حال مدعی شد اسرائیل در آنجا دست برتر است.

اعتراف رژیم صهیونیستی به شکست در برابر بشار اسد

"یوفال اشتاینیتز" وزیر انرژی کابینه صهیونیستی و عضو هیئت وزیران امور امنیتی و سیاسی اعتراف کرد اسرائیل در برابر پیروزی‌های حتمی بشار اسد در سوریه تسلیم است و این واقعیتی است که نمی‌توان مانع از آن شد، اما در مقابل تأکید کرد اسرائیل دست برتر است.

پرواضح است که این اظهارات سراسر دارای تناقضی آشکار است البته این وزیر اسرائیلی در اظهارات رسانه‌ای خود سابقه‌ای از ضدونقیض‌گویی داشته است مخصوصاً وقتی موضوع مربوط به اعتراف به شکست و یا محدودیت توان اسرائیل در تحقق اهداف خود باشد.

همچنین "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی به‌طور قاطعانه بازگشت به توافقنامه 1974 و اجرای تمام بندهای آن از جمله جداسازی نیروهای ارتش دو طرف را خواستار است که این نیز حاکی از شکست و تسلیم در برابر اراده دمشق و تلاش‌های موفق آن برای توسعه حاکمیت بر بخش‌های جنوبی سوریه است.

اعتراف رژیم اسرائیل به شکست به‌شکل غیرمستقیم با نوعی فریبکاری همراه است، اما در شرایطی اعلام شده است که تل‌آویو و گروههای مسلح تحت حمایت آن نتوانستند مانع از پیروزی‌های دولت سوریه در نقاط جنوبی تا نقطه مرزی با اردن شوند همان‌طور که پیش از این نیز در سایر مناطق سوریه نقشه‌هایشان ناکام ماند.

به هر حال اظهارات نتانیاهو به‌نوعی تلاش برای پنهان کردن واقعیت‌ها و سرپوش گذاشتن بر شکست است زیرا اسرائیل و گروههای مسلح تحت حمایت آن به‌عمد توافقنامه 1974 را نقض کرده و به نقاط مرزی سوریه از جمله منطقه خلع‌سلاح‌شده "اندوف" راه یافتند به این معنی که افراد مسلح تحت پشتیبانی و کمک ارتش اسرائیل در آنجا مستقر شدند اما اکنون که از ادامه مسیر خود بازمانده و در این جنگ شکست خورده‌اند موضوع بازگشت این نیروها و جداسازی نیروهای ارتش اسرائیل از سوریه را تحت عنوان توافقنامه 1974 به‌میان آورده است که این شرط نیز چیزی جز نشانه شکست نیست.

انتهای پیام/1404منبع خبر : تسنیم

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.