برداشت غیرمجاز آب در غیاب مسئولان ناظر درحال انجام است
سه شبه 30 بهمن 1397

معاون حقوق عامه دادسرای قزوین:

برداشت غیرمجاز آب در غیاب مسئولان ناظر درحال انجام است

برداشت غیرمجاز آب در غیاب مسئولان ناظر درحال انجام است
کد خبر: 314356/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/04/12 ساعت: 10:55 AM


معاون حقوق عامه دادسرای قزوین گفت: بر اساس گزارشاتی که به دست ما رسیده بود، مردم از برداشت غیرمجاز آب از کانال ناراضی و شاکی بودند و اعلام می کردند تانکر کامیون ها در حوالی ظهر که مسیر کم تردد و خلوت است، اقدام به برداشت آب از کانال می کنند.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ امیر جلالی، معاون حقوق عامه دادسرای قزوین صبح امروز(سه شنبه) در بازدید از مسیر کانال آب قزوین اظهار کرد: بحران آب، امروزه از جلسات رسمی فراتر رفته و در محاورات روزانه مردم در کوی و برزن شنیده می‌شود، بحرانی که اگر چاره ای اندیشیده نشود تبدیل به فاجعه خواهد شد.

وی افزود: طبیعی است که در این میان باید سهم دستگاه‌های متولی برای صیانت از منابع آب از همیشه پررنگ تر و مهم تر باشد و با عزمی همگانی و نظارتی دائمی از این بحران عبور کنیم.

این مسئول ادامه داد: اگر چه دستگاه‌های متولی تلاش و مساعی خوبی برای صیانت از منابع آب دارند، اما مردم شاهد تخلفات آشکار برخی متخلفین هستند و مواردی را به مراجع قضایی گزارش داده اند که بررسی آنها حاکی از ضرورت ورود جدی تر دستگاه‌ها به صیانت از منابع آب است.

معاون حقوق عامه دادسرای قزوین با اشاره به مشاهده آب دزدی در بازدید انجام شده است، گفت: براساس گزارشاتی که به دست ما رسیده بود، مردم از برداشت غیرمجاز آب از کانال ناراضی و شاکی بودند و اعلام می‌کردند، تانکر کامیون‌ها در حوالی ظهر که مسیر کم تردد و خلوت است، اقدام به برداشت آب از کانال می‌کنند و آن را به قیمت‌های بالا به فروش می‌رسانند.

این مقام قضایی تصریح کرد: با توجه به اینکه متخلفین از تعطیلات سوء استفاده می‌کنند، تصمیم گرفته شد بازدید در این ایام به عمل آید که در کمال تاسف متخلفان با سوءاستفاده از تعطیلات و در غیاب دستگاه‌های متولی و ناظر، به رفتار مجرمانه و برداشت از منابع آب مشغول بودند که بنا بر وظیفه ذاتی اقدامات قضایی و قانونی لازم به عمل آمد.

وی در پایان عنوان کرد: تعدادی از متخلفین با مجوزهایی که از انقضای مدت اعتبار آنها چندین ماه گذشته بود، همچنان به برداشت آب مشغول بودند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.