400 پروژه نیمه تمام قزوین نیازمند بیش از 2 هزارمیلیاردتومان
سه شبه 30 بهمن 1397

اختصاصی/در مصاحبه با معاون عمرانی اعلام شد:

400 پروژه نیمه تمام قزوین نیازمند بیش از 2 هزارمیلیاردتومان اعتبار/ تالار شهر جزو بزرگترین پروژه‌هاست

 400 پروژه نیمه تمام قزوین نیازمند بیش از 2 هزارمیلیاردتومان اعتبار/ تالار شهر جزو بزرگترین پروژه‌هاست
کد خبر: 314161/ کدخبرنگار : 7/ تاریخ انتشار: 1397/04/11 ساعت: 10:38 AM


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: 400 پروژه نیمه‌تمام در استان وجود دارد که برای تکمیل و بهره‌برداری از آن به 2 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.علی فرخزاد در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین درباره پروژه‌های نیمه‌تمام استان اظهار کرد: سال گذشته استان قزوین رتبه نخست کشوری در واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی را کسب کرد و شهرداری‌ها بیش از سایر دستگاه‌های اجرایی در واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام ورود پیدا کردند.

وی افزود: با توجه به کمبود اعتبارات دولتی اولویت اصلی تکمیل و بهره‌برداری پروژه‌های نیمه‌تمام است و به عنوان پروژه جدیدی را تعریف نمی‌کنیم؛ البته برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام هم باید بخش خصوصی ورود پیدا کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین اضافه کرد: با توجه به اینکه بهره‌برداری سریعتر پروژه‌های نیمه‌‌تمام بسیار حائز اهمیت است حاضریم این پروژه‌ها را رایگان هم واگذار کنیم و ماده 27 قانون واگذاری پروژه‌ها هم اجازه این کار را به ما داده و تسهیلات زیادی نیز برای بخش خصوصی که در زمینه تکمیل و بهره‌برداری پروژه‌های نیمه‌تمام ورود پیدا کند، در نظر گرفته است.

وی با اشاره به لزوم ایجاد انگیزه در بخش خصوصی برای ورود به تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام ادامه داد: برای اینکه بخش خصوصی برای تکمیل و بهره‌برداری پروژه‌های نیمه‌تمام ورود پیدا کند باید انگیزه مالی لازم در او ایجاد شود.

این مسئول با بیان اینکه با کمبود سرمایه در کشور روبرو نیستیم، عنوان کرد: ثبت‌نام برای سکه یکی از مواردی است که نشان می‌دهد با کمبود سرمایه در کشور روبرو نیستیم بنابراین کافی است که این سرمایه‌ها را به سمت تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌تمام سوق دهیم.

حاضریم پروژه تالار شهر را به شهرداری واگذار کنیم
وی تصریح کرد: از سوی دیگر نباید انتظار داشته باشیم سرمایه‌گذار از جیب خود برای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌ها هزینه کند؛ بلکه باید انگیزه لازم برای این کار را داشته باشد زیرا اگر پروژه‌ای برای سرمایه‌گذار سود داشته باشد قطع به یقین بخش خصوصی برای بهره‌برداری از آن پروژه ورود پیدا می‌‌کند.

فرخزاد با اشاره به تعداد پروژه‌های نیمه‌تمام استان اظهار کرد: 400 پروژه نیمه‌تمام در استان وجود دارد که برای تکمیل و بهره‌برداری از آن به 2 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و بخش خصوصی باید به صورت عام ورود پیدا کند تا این پروژه‌ها تکمیل شده و به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه به صورت عمومی جذابیت لازم در پروژه‌های نیمه‌تمام استان وجود ندارد تا سرمایه‌گذار ورود پیدا کرده و سرمایه‌گذاری کند، گفت: یکی از پروژه‌های بزرگ نیمه‌کاره استان تالار بزرگ شهر است که در منطقه پونک واقع شده و با موافقت استاندار به شهرداری قزوین واگذار شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین یادآور شد: علی‌رغم اینکه تاکنون حدود 30 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه اعتبار هزینه شده است، اما برای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه مذکور حاضریم آن را به صورت کامل به شهرداری قزوین واگذار کنیم و مالک آن هم شهرداری باشد.
انتهای پیام/4001با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.