رسیدگی به 250 هزار پرونده قضائی
پنج شنبه 24 آبان 1397

رئیس کل دادگستری استان قزوین اعلام کرد:

رسیدگی به 250 هزار پرونده قضائی/ زنگ خطر طلاق به صدا درآمده است

رسیدگی به 250 هزار پرونده قضائی/ زنگ خطر طلاق به صدا درآمده است
کد خبر: 312568/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/04/02 ساعت: 8:25 AM


رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: دستگاه قضایی مبارزه با سوء استفاده کنندگان از بیت‌المال و ویژه خواران را در دستور کار خود دارد و و یکی از دلایل هجمه های سنگین به دستگاه قضایی به خاطر مبارزه با مفسدان است.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ حجت‌الاسلام نورالله قدرتی، رئیس کل دادگستری استان قزوین در مراسمی که در مسجدالنبی به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، اظهار کرد: مهمترین اصل در هر جامعه ای عدالت است که همه افراد جامعه باید در صورت مشاهده هرگونه بی عدالتی آن را گزارش دهند و نباید بگذارند عدم وجود عدالت و عدم رعایت قانون یک موضوع عادی شود.

وی تصریح کرد: قوه قضائیه در جامعه در بحث مقابله با بی‌قانونی و بی‌عدالتی نقش اصلی و اساسی دارد و یکی از وظایف این قوه احقاق حق و تحقق عدالت است و بحمدالله قوه قضاییه در این راستا و در جهت اجرای عدالت تمام توان خود را به کار گرفته است.

مقام ارشد قضایی استان با بیان اینکه مدیران باید رفتار شهید بهشتی را الگوی خود قرار دهند، ابراز کرد: شهید بهشتی با اخلاق و تکلیف محوری و زیر پرچم ولایت برای حفظ انقلاب و دستاوردهای آن جان خود را نثار کرد و بیشترین تهمت‌ها را به جان خرید تا به تکلیف خود عمل کند و امروز دستگاه قضایی به عنوان یک دستگاهی که مبارزه با ظلم را در برنامه دارد، امروز به خوبی در حوزه وظایفش وارد شده است.

قدرتی گفت: دستگاه قضایی مبارزه با سوء استفاده کنندگان از بیت‌المال و ویژه خواران را در دستور کار خود دارد و یکی از دلایل هجمه‌های سنگین به دستگاه قضایی به خاطر مبارزه با مفسدان است و مردم بدانند قوه قضاییه هیچ گاه در برابر کسانی که دور زدن قانون حقوق بیت المال را تضییع می‌کنند کوتاه نخواهد آمد.

وی افزود: امروزه مهم ترین مشکل جامعه پدیده قانون‌گریزی است که از این موضوع می‌توان به عنوان اصلی‌ترین آسیب اجتماعی یاد کرد و مسئولان و مردم بدانند که با حرکت در مسیر قانون می تواندد بسیاری از معضلات و مخاطرات اجتماعی را برطرف کنند.

دستگاه قضایی در برابر مفسدان کوتاه نخواهد آمد
این مقام قضایی استان عنوان کرد: در سال گذشته بیش از 250 هزار پرونده قضائی توسط حدود 200 قاضی در استان قزوین مختومه شد که این کاری بسیار دشوار است و در این مسیر مردم باید به کمک دستگاه قضایی بیایند و بسیاری از مشکلات فردی را که می توانند با کمی صبر، خویشتنداری و تحمل حل و فصل کنند به دستگاه قضایی نیاورند و افزایش پرونده‌ها جلوگیری کنند تا کاهش اطاله دادرسی را شاهد باشیم.

وی تاکید کرد: دستگاه قضایی با کسانی که مخل امنیت و آسایش جامعه هستند به شدت برخورد کرده و هیچگاه کوتاه نخواهد آمد و این هشداری است به افرادی که امنیت عمومی جامعه و مردم را هدف گرفته‌اند.

رئیس کل دادگستری قزوین اظهار داشت: متاسفانه در حال مشاهده افزایش آسیب‌های اجتماعی و جرائم از جمله اعتیاد، بیکاری و طلاق در جامعه هستیم که مربوط به قشر خاصی نیز نیست و روزی شاید گریبان‌گیر کسانی خواهد شد که انتظارش را نداشتند پس همه باید برای مبارزه با این جرایم همت کنیم.

قدرتی تصریح کرد: طلاق به سرعت در جامعه رو به افزایش است و زنگ خطر این موضوع به صدا درآمده است و این میزان ثبت طلاق در کشور جای نگرانی دارد.

وی در پایان تاکید کرد: لازم است خانواده‌ها و مسئولان به موضوع ازدواج و آموزش‌های پیش از ازدواج توجه ویژه ای داشته باشند تا چنین آسیب اجتماعی ناگواری در سطوح مختلف جامعه افزایش نیاید، چون وقوع طلاق آسیب‌های جبران ناپذیری دیگری را برای جامعه، زوج و زوجه و حتی خانواده آنها به دنبال دارد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.