چرا عامل گرانی‌های اخیر منتقدان دولت هستند؟!
شنبه 4 اسفند 1397

گزارش؛

چرا عامل گرانی‌های اخیر منتقدان دولت هستند؟!

چرا عامل گرانی‌های اخیر منتقدان دولت هستند؟!
کد خبر: 311031/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1397/03/24 ساعت: 7:12 PM


رئیس‌جمهور می‌گوید ۴ سال است دلار را با گونی وارد می‌کنیم. او مذاکره با آمریکا را دیوانگی خواند. آن وقت مدعیان اصلاحات به دلواپسان می‌تازند. آنها با بزک برجام خسارت بار و یکطرفه، آن را نسخه معجره آسا جا زدند و مردم را فریب دادند، ناامیدی در جامعه پمپاژ شد، امروز هم با هر حیله و ترفندی در حال فریفتن و توهین به ادراک و درایت و هوشمندی مردم‌اند. مصاحبه شونده کارشناس اقتصادی است یا عمله سیاسی؟



به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، در حالی که بی‌برنامگی اقتصادی کشور منجر به شرایط تاسف بار این روزها شده اما ارگان دولت (روزنامه ایران) به جای عذرخواهی از مردم به فرافکنی تازه‌ای روی آورده و منتقدان دولت را عامل گرانی‌های اخیر نامید، این در حالی رخ داد که دیروز مجلس شاهد تذکرهای اقتصادی نمایندگان به دولت بود و همچنین یکی از نمایندگان جناح حامی دولت گفت که باتوجه به شرایط موجود خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کرده‌ام.

بزک‌کنندگان برجام و تضمین پنداران امضای کری که با دوز و کلک خسارت محض برجام را نسخه گشایش اقتصادی جا زدند، منتقدان و دلواپسان را مسبب گرانی‌ها عنوان می‌کنند تا خیانت خود به مردم و منافع ملی را کتمان کنند.

روزنامه ایران دیروز گزارشی را با عنوان «بازار لحظه‌ای چگونه شکل می‌گیرد» منتشر کرد و به نقل از یک به اصطلاح فعال اقتصادی نوشت: «در داخل دلواپسان و در خارج آمریکا و تحریم‌ها مشکل اصلی محسوب می‌شوند. هم‌اکنون خدشه‌دار شدن اعتماد به دولت، شرایط ناپایدار و نبود اطلاع‌رسانی دقیق به مردم باعث شده است تا شاهد نوسان شدید در بازار باشیم.»

عامل گرانی دلواپسان‌اند یا غربگرایان فریبکار؟
 مشکل و عامل اصلی در گرانی و رکود اقتصادی نه دلواپسان‌اند، نه آمریکا و نه تحریم‌ها. گرانیگاه مشکل آنجا بود که رئیس‌دولت تدبیر آب خوردن مردم را هم به رسیدن به توافق هسته‌ای با دشمنان تابلودار کشورش منوط کرد.

سیاست‌‎های اقتصاد مقاومتی روی کاغذ و بر لسان مسئولان نشست نه در زندگی مردم. راهکار دولت عقیم ماند و دومینوی تعطیلی مراکز تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی آغاز شد. بیکاری، گرانی، رکود، تورم و کاهش ارزش پول ملی به جان اقتصاد افتاد. همین دلواپسان بارها هشدار دادند؛کلید حل مشکلات کشور نزد اجنبی نیست و مسئولان دولت به حرف آنها رسیدند.

آقای عراقچی می‌گوید «ایران برجام را داستانی موفق نمی‌داند چراکه ایران از آن بهره‌مند نشده و تحریم‌ها برداشته نشده است.» دلواپسان گفتند به بیگانه اعتماد نکنید؛ آقای ظریف می‌گوید یک حساب بانکی هم نمی‌توانیم در انگلیس باز کنیم.»

رئیس‌جمهور می‌گوید 4 سال است دلار را با گونی وارد می‌کنیم. او مذاکره با آمریکا را دیوانگی خواند. آن وقت مدعیان اصلاحات به دلواپسان می‌تازند. آنها با بزک برجام خسارت بار و یکطرفه، آن را نسخه معجره آسا جا زدند و مردم را فریب دادند، ناامیدی در جامعه پمپاژ شد، امروز هم با هر حیله و ترفندی در حال فریفتن و توهین به ادراک و درایت و هوشمندی مردم‌اند. مصاحبه شونده کارشناس اقتصادی است یا عمله سیاسی؟

فرافکنی را تمام کنید و به امور ملت بپردازید
ارگان دولت درباره گرانی و وضعیت نابسامان بازار نوشت: «بازارهای مختلف ایران از ارز و طلا گرفته تا خودرو و کالا با نوسان قیمتی بیگانه نیست، اما طی هفته‌های اخیر با نوسانی فراگیر و گسترده در اکثر بازارها روبه‌رو هستیم.

نوسانی که گاه به‌صورت لحظه‌ای قیمت‌ها را بالا و پایین می‌کند. در بازار ارز آزاد با وجود ثبات نسبی قیمت ارز تعادلی قیمت‌ها صدها تومان بالا می‌رود و در انتهای بازار فرومی ریزد. در بازار طلا سکه با بیش از 800 هزار تومان رشد از ابتدای سال خود را به بالای 2/5 میلیون تومان رسانده است. خودرو نیز از این نوسان در امان نمانده و فاصله نرخ کارخانه تا بازار برای برخی از خودروها رکورد 100 میلیون تومان را به ثبت رسانده است.»

ایران افزود: «درپی این نوسان بازار کالا و مواد غذایی هم واکنش نشان داده و برخی از کالاها با وجود اعلام مکرر مسئولان که هیچ‌گونه مجوزی برای افزایش قیمت صادر نشده راه افزایش درپیش گرفته و 10 تا 20 درصد گران شده‌اند. بازار مسکن هم که سال‌ها در خواب رکود به سر می‌برد و فروشنده‌ها به سختی به‌دنبال مشتری می‌گشتند، حالا به یکباره 30 تا 40 درصد گران شده و همه را غافلگیر کرده است. ظاهراً این نوسان شدید قیمتی و گرانی‌ها باعث عقب‌نشینی متقاضیان نشده و رو‌زبه‌روز بر تعداد مشتری این بازار‌ها افزوده می‌شود.»



انتهای پیام/1404

منبع خبر : جهان

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.