1400خودروی فرسوده در قزوین نیازمند نوسازی است
دو شنبه 26 آذر 1397

سرپرست سازمان تاکسیرانی قزوین:

1400خودروی فرسوده در قزوین نیازمند نوسازی است

1400خودروی فرسوده در قزوین نیازمند نوسازی است
کد خبر: 310591/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/03/22 ساعت: 9:55 AM


سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین گفت: در قزوین حدود یک هزار و 400 خودرو فرسوده وجود دارد که شامل پژو 405، روآ، آردی و سمند است و باید برای نوسازی آنها نیز برنامه ریزی شود.اسماعیل عرشیان، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ درباره اهمیت نوسازی تاکسی‌ها اظهار کرد: یکی از مهم ترین مسائلی که به عنوان هدف مجموعه مدیریت شهری تعریف شده جلب رضایت شهروندان با ارائه خدمات مطلوب است؛ به همین دلیل این سازمان نیز در این راستا گام‌های مؤثری برداشته است.

وی ادامه داد: انعقاد قرارداد کشوری نوسازی تاکسی‌ها در سال 94 صورت گرفت که بنا بر این قرارداد، 90 هزار خودروی سمند و پژو 405 به تاکسیرانی‌ها تعلق گرفت و هر سازمان می‌توانست بر اساس نیاز خود خرید تاکسی‌های نو را در دستور کار خود قرار دهد.

سرپرست سازمان تاکسیرانی قزوین بیان کرد: اگرچه با به وجود آمدن مشکلات مختلف اجرای این طرح به خرداد 95 موکول شد و در آذرماه سال 96 طرح تعویض خودرو به طوری کامل متوقف شد؛ اما با وجود تمام موانع و مشکلات، شهرداری قزوین با برنامه ریزی دقیق موفق شد تا 800 دستگاه از تاکسی‌های سطح شهر را نوسازی کند.

عرشیان افزود: مجموع تاکسی‌های فرسوده در قزوین حدود 2 هزار و 100 دستگاه بود که 800 دستگاه نوسازی شد و در سال جاری نیز حدود 10 درصد به تعداد خودروهای فرسوده نیز اضافه شده است.

این مسئول یادآور شد: در قزوین حدود یک هزار و 400 خودرو فرسوده وجود دارد که شامل پژو 405، روآ، آردی و سمند است و باید برای نوسازی آنها نیز برنامه ریزی شود.

وی عنوان کرد: یکی از دلایل توقف تحویل خودرو شرکت ایران خودرو افزایش قیمت و عدم ثبات آن است که بر این اساس امکان افزایش خودروها تا حدود 20 درصد وجود دارد و در این صورت شرایط خرید خودرو برای تاکسیرانان دشوار خواهد شد؛ از همین رو شهرداری قزوین در صدد ایجاد و ارائه بسته حمایتی به آنان است.

عرشیان افزود: اگرچه خرید و نوسازی تاکسی‌ها به جز خودروهای آریو پیش از این برعهده رانندگان تاکسی بود؛ اما سازمان همواره پشتیبان و حامی رانندگان است، تا بتوانند با نوسازی خودروهای خود نسبت به ارائه خدمات مطلوب به شهروندان اقدام کنند.

این مسئول بیان کرد: از مهم ترین دستاورد تعویض خودروهای فرسوده با خودروهای نو کاهش بار ترافیک، کاهش میزان آلودگی هوا و جلب رضایت مسافران است.

وی ابراز کرد: چنانچه تمام تاکسی‌های سطح شهر نوسازی شود، زیبایی بصری شهر نیز دوچندان می‌شود و دستیابی به اهداف مجموعه مدیریت شهری نیز تسهیل خواهد شد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.