استخرهای پرورش ماهی قزوین پایش می‌شوند
پنج شنبه 2 اسفند 1397

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین:

استخرهای پرورش ماهی قزوین پایش می‌شوند

استخرهای پرورش ماهی قزوین پایش می‌شوند
کد خبر: 310433/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/03/21 ساعت: 9:42 AM


رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: استخرهای پرورش ماهی قزوین از منظر آلودگی های ویروسی پایش می‎شوند.عیسی یزدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: پایش استخرهای ماهی از نظر آلودگی به بیماری‌های ویروسی نظیر VHS و IHN که منجر به کاهش شدید کیفیت گوشت ماهی و همچنین تلفات شدید در مزارع پرورش آبزیان و خسارات سنگین اقتصادی می شود، در دستور کار اداره دامپزشکی قرار دارد.

وی از پایش‌های منظم و مدون مزارع پرورش آبزیان بررسی برای وجود و یا عدم وجود بیماری‌های ویروسی خبر داد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: با توجه به اهمیت مصرف ماهی در حفظ سلامت افراد جامعه، اداره دامپزشکی شهرستان قزوین بر نحوه رعایت ضوابط بهداشتی در مزارع پرورش ماهی نظارت مستمر دارد.

یزدی بیان کرد: تشخیص بیماری‌های ویروسی آبزیان و حذف آبزیان آلوده و همچنین اجرای برنامه پایش پس از حذف، نقش بسزایی در کنترل بیماری‌های ویروسی آبزیان داشته که این برنامه های پایش جزء اصول کاری لاینفک اداره دامپزشکی در حوزه آبزیان است.

وی اذعان کرد: رعایت اصول قرنطینه بهداشتی آبزیان و اخذ مجوزهای قانونی اداره دامپزشکی در راستای کنترل هرچه بیشتر بیماری‌های آبزیان است.

این مسئول از عموم مردم خواست که با رعایت هرچه بیشتر توصیه‌های بهداشتی دامپزشکی که به ارتقاء سطح سلامت افراد جامعه منتج می‌شود، اداره دامپزشکی را در برای نیل به اهداف خود در این زمینه هر چه بیشتر یاری کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ به دامپزشکی منتقل تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی شود.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.