کمیسیون امنیت ملی مجلس با حضور نمایندگان در جام جهانی مخالفت
جمعه 23 آذر 1397

نقوی حسینی در تشریح نشست کمیسیون:

کمیسیون امنیت ملی مجلس با حضور نمایندگان در جام جهانی مخالفت کرد

کمیسیون امنیت ملی مجلس با حضور نمایندگان در جام جهانی مخالفت کرد
کد خبر: 310428/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1397/03/21 ساعت: 8:48 AM


سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اعضای کمیسیون با حضور نمایندگان در جام جهانی به شدت مخالفت کرده و آن را اقدامی خلاف وظایف نمایندگی در شرایط حساس کنونی و وضعیت اقتصادی کشور دانستند.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ،سیدحسینی نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: در این جلسه که به بررسی موضوع انتخابات عراق و پیامدهای آن اختصاص داشت، آقای بروجردی بر لزوم پرداختن به مسائل یمن و سوریه نیز تاکید کرد که در ادامه جابر انصاری دستیار ارشد وزیر خارجه به توضیح تحولات منطقه پرداخت.

وی افزود: طبق توضیحات ارائه شده در سطح تحولات میدانی در یک سال گذشته از چهار منطقه کاهش تنش در غوطه شرقی تقریبا آرامش حاکم شده و تحت سلطه حکومت مرکزی قرار گرفته که این اهمیت بسیار زیادی دارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: آقای جابری انصاری به این موضوع اشاره داشت که تقریبا جیش‌الاسلام به پایان خط رسیده و کمربندی ایمنی دمشق تکمیل و امنیت در پایتخت حاکم شده است. دومین حلقه یعنی حمص نیز با توافق از دست داعش و گروه‌های تروریستی خارج شده و بیشتر خاک سوریه در اختیار دولت این کشور قرار دارد و مابقی در حال تعیین تکلیف است.

وی ادامه داد: ‌در مورد شرایط یمن و کشتار بی‌رحمانه مردم بیگناه یمن و خطرات و محدودیت‌های غذایی و دارویی نیز در این جلسه اعلام نگرانی شد چون هم‌پیمان‌های غربی آنها به دنبال تجزیه یمن هستند.

نقوی حسینی بر همین اساس اضافه کرد: طبق تاکیدات آقای جابری انصاری، روابط ایران و عراق علیرغم تمامی تلاش‌های غربی‌ها و هم‌پیمانان آنها عمیق و گسترده است و بعد از انتخابات اخیر نیز روابط ادامه خواهد داشت. ملت عراق نیز روند توسعه سیاسی ـ اقتصادی خود را با بلوغ فکری ـ سیاسی دنبال می‌کند.

وی  عنوان کرد که  موضوع دیگر مطرح شده در این جلسه بحث همراهی تعدادی از نمایندگان مجلس با تیم ملی فوتبال بود که اعضای کمیسیون امنیت ملی با همراهی نمایندگان به جام جهانی به شدت مخالفت کرده و آن را اقدامی خلاف وظایف نمایندگی در شرایط حساس کنونی و وضعیت اقتصادی کشور دانستند. همچنین کمیسیون با اعزام افراد غیرضرور و غیرمربوط با تیم ملی نیز مخالفت کرده و آن را مغایر با شرایط فعلی کشور دانسته و از وزارت ورزش و جوانان خواستند که از اعزام اینگونه افراد به شدت جلوگیری شود.

انتهای پیام/1404منبع خبر : فارس

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.