2500 قطعه اردک غیرمجاز به کشتارگاه اعزام شد
دو شنبه 4 تیر 1397

در قزوین؛

2500 قطعه اردک غیرمجاز به کشتارگاه اعزام شد

2500 قطعه اردک غیرمجاز به کشتارگاه اعزام شد
کد خبر: 310145/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/03/19 ساعت: 1:16 PM


اردک غیرمجاز 2500 قطعه اردک غیرمجاز به کشتارگاه اعزام شد.دکتر مرتضی یعقوبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: واحدهای پرورش و نگهداری فاقد مجوز قانونی علاوه برانتشار بیماری‌های واگیر دار دام و طیور، سلامت و ایمنی غذایی جامعه را نیز تهدید می‌کند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک اذعان کرد: در راستای کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری‌های تنفسی‌های پرندگان، یک واحد پرورش و نگهداری اردک که پس از بررسی‌های لازم به علت عدم رعایت ضوابط و مقررات دامپزشکی در پرورش طیور، غیرمجاز شناخته شده و پس از سیر مراحل قانونی اردکها به کشتارگاه اعزام شد.

وی تصریح کرد: پرورش و نگهداری هرگونه طیور باید در صورت دارا بودن شرایط بهداشتی قرنطینه ای انجام شود چرا که در غیر اینصورت، موجبات تهدید علیه سلامت جامعه، خسارات فراوان به صنعت طیور کشور و هدر رفت سرمایه ملی را فراهم می‌کند.

این مسئول با اظهار اینکه واحدهای پرورش و نگهداری فاقد مجوز قانونی علاوه برانتشار بیماری‌های واگیر دار دام و طیور، سلامت و ایمنی غذایی جامعه را نیز تهدید می‌کند.

وی عنوان کرد: برخورد قاطع با اینگونه واحدها در دستور کار دامپزشکی قرار داشته و برخورد با تخلفات در کنار سایر اقدامات پیشگیرانه دامپزشکی، فضای امن و مطمئنی را برای سرمایه گذاری در صنعت دام و طیور استان فراهم خواهد آورد.

دکتر یعقوبی در پایان اعلام کرد: عموم مردم در صورت مواجهه با تخلفات بهداشتی مرتبط با دامپزشکی می‌توانند از طریق شماره 4 رقمی 1512 و یا سامانه پیامکی50001512 به دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.