جمع‌آوری کمک 10 میلیارد ریالی خیرین در جشن گلریزان سال گذشته
دو شنبه 29 بهمن 1397

مدیرکل زندان‌های استان قزوین اعلام کرد:

جمع‌آوری کمک 10 میلیارد ریالی خیرین در جشن گلریزان سال گذشته

جمع‌آوری کمک 10 میلیارد ریالی خیرین در جشن گلریزان سال گذشته
کد خبر: 307578/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/03/01 ساعت: 2:23 PM


مدیرکل زندان‌های استان قزوین گفت: در جشن گلریزان سال گذشته 10 میلیارد ریال کمک‌های مردمی و خیران جهت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد جمع آوری شد.محمدعلی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: تعداد زندانیان جرائم غیرعمد استان قزوین 350 نفر است و میزان بدهی این تعداد از زندانیان حدود 350میلیارد ریال است.

وی افزود: بیشترین جرم زندانیان جرائم غیرعمد استان دیه، مهریه، نفقه، حوادث ناشی از کار، حوادث رانندگی و مالی است.

این مسئول اذعان کرد: در جشن گلریزان سال گذشته 10 میلیارد ریال کمک‌های مردمی و خیران جهت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد جمع آوری شد.

وی اضافه کرد: در سال گذشته 309 زندانی مالی به میزان بدهی 280 میلیارد ریالی از زندان‌های قزوین آزاد و به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.

آزادی 1500 زندانی جرائم غیرعمد طی 5 سال اخیر
محمدی یادآور شد: از این تعداد زندانیان آزاد شده 302زندانی مرد و هفت زندانی زن بودند که تعداد 20زندانی به دلیل دیه و 289زندانی به دلیل جرائم مالی در زندان تحمل حبس می‌کردند.

وی ادامه داد: این میزان بدهی زندانیان بیش از 130میلیارد ریال توسط گذشت شاکیان با همکاری ستاد دیه و مددکاران زندان صورت گرفت، بیش از 36میلیارد ریال توسط کمک ستاد دیه از محل منابع استانی و مرکز و مابقی نیز از طریق سایر منابع شامل بیمه، اعصار، صندوق تامین، نقدینگی مددجو و وام پرداختی بانک عامل پرداخت شد.

مدیرکل زندان‌های استان قزوین تصریح کرد: در پنج سال گذشته یک هزار و 543 زندانی جرائم غیرعمد در استان با کمک خیران آزاد شدند.

محمدی یادآور شد: از سال 91 تا 95 شاهد آزادی یک هزار و 543 زندانی جرائم غیرعمد به میزان یک هزار و 180 میلیارد ریال بدهی بودیم.

وی ادامه داد: ستاد دیه فعالیت‌های گسترده ای را در جهت آزادسازی زندانیان و فرهنگ سازی در جهت گذشت شاکیان انجام داده که جای قدردانی دارد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.