سال گذشته بیش از 113هزار زندانی توسط ستاد دیه آزاد شدند
دو شنبه 29 بهمن 1397

مدیرعامل ستاد دیه کشور در قزوین:

سال گذشته بیش از 113هزار زندانی توسط ستاد دیه آزاد شدند

سال گذشته بیش از 113هزار زندانی توسط ستاد دیه آزاد شدند
کد خبر: 307577/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/03/01 ساعت: 2:02 PM


مدیر عامل ستاد دیه کشور گفت: در سال گذشته 113هزارو 664زندانی توسط ستاد دیه از زندانهای کشورآزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ سید اسداله جولایی مدیر عامل ستاد دیه کشور در مراسم جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد قزوین تشکیل ستاد دیه کشور را یکی از برکات انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: تاکنون 75هزار زندانی برگه آزادی خود را از طریق کمک‌های ستاد دیه دریافت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از این افراد بر حسب اتفاق و بی پولی به زندان افتاده اند، افزود: به واسطه آزادی این تعداد از زندانیان 75هزار طلبکار هم به حق خود رسیدند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در سال گذشته باید برای آزادی 9هزار و 26زندانی حدود 900میلیارد تومان پول پرداخت می‌شد که ستاد دیه کشور با کمک چند ستاد دیه استان‌ها توانست بالای 56درصد گذشت شاکی را داشته باشد که این رقم معادل 505میلیارد تومان بوده است.

وی عنوان کرد: در سال گذشته 113هزارو 664زندانی توسط ستاد دیه از زندان‌های کشور آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند، میزان بدهی این تعداد از زندانیان حدود 70میلیارد تومان بود که از این میزان 360میلیارد تومان گذشت شاکی را داشتیم.

جولایی ابراز کرد: همچنین در جشن گلریزان سال گذشته 10هزارو 679نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با میزان بدهی 570میلیارد تومان از زندان آزاد شدند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون حدود یک هزار و 500راننده در زندان‌های کشور به سر می‌برند، گفت: در سال 87، 30هزار راننده در زندان‌های کشور بودند که با اجبار کردن بیمه خودروها این مشکل تا حدودی برطرف شد که امروز آمار 70نفری راننده به یکی دو نفلر در ماه رسیده است.

مدیرعامل ستاد دیه کشور در ادامه با تاکید بر اینکه مسئولان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به ستاد دیه کمک کنند، تصریح کرد: ماه رمضان ماه پر خیر و برکتی بوده و امیدوارم خیرین و نیکوکاران با همت خود موجب آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و بازگشت آنان به آغوش گرم خانواده شوند.

جولایی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان در 375نقطه کشور جشن گلزیران برای آزادی زندان جرائم غیرعمد برگزار می‌شود، افزود: ستاد دیه در استان‌ها باید پرونده زندانیان مالی را مورد بررسی دقیق قرار دهند و بدهی افرادی که مستحق هستند را پرداخت کنند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید بیش از پیش به ستاد دیه برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کنند، گفت: ستاد دیه در راستای اجباری کردن بیمه شخص ثالث، تلاش‌های زیادی کرد و اگر بیمه شخص ثالث اجباری نمی‌شد الان 300 هزار راننده در زندان محبوس بودند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.