کمبود نیروی انسانی در برخی حوزه‌های دادگستری
یکشبه 28 بهمن 1397

رئیس کل دادگستری استان قزوین اعلام کرد:

کمبود نیروی انسانی در برخی حوزه‌های دادگستری/ ورودی پرونده‌های شهر قزوین 32.5 درصد است

کمبود نیروی انسانی در برخی حوزه‌های دادگستری/ ورودی پرونده‌های شهر قزوین 32.5 درصد است
کد خبر: 305342/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/02/18 ساعت: 12:04 PM


رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: چارت کارکنان اداری و قضایی استان از حیث کمیت همانند سایر استان های کشور است که از نظر کارکنان اداری کمبود نیروی انسانی در برخی از حوزه‌های دادگستری استان احساس می شود.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ حجت الاسلام قدرتی رییس کل دادگستری استان قزوین در جلسه ای با حضور مدیرکل نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری قوه قضائیه در سالن جلسات دادگستری کل استان قزوین اظهار کرد: بدون شک افزایش نظارت‌ها موجب ارتقاء سطح کیفی نیروهای اداری در هر مجموعه می‌شود.

وی افزود: استان قزوین با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و سیصد هزار نفر که دومین شهر صنعتی کشور نیز محسوب می‌شود از ظرفیت‌های بسیار بالایی در تمامی حوزه‌ها برخوردار است.

این مسئول ادامه داد: در استان نیروهای بسیار خوب، فعال و با انگیزه کاری بالا هم در بخش کارکنان قضایی و هم کارکنان اداری مشغول به فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: چارت کارکنان اداری و قضایی استان از حیث کمیت همانند سایر استان‌های کشور است که از نظر کارکنان اداری کمبود نیروی انسانی در برخی از حوزه‌های دادگستری استان احساس می‌شود.

میزان نیروهای دادگستری مرکز استان باید کاهش یابد
این مقام قضایی استان قزوین بیان کرد: براساس گزارش‌ها 43 درصد از مجموع نیروهای اداری را در اختیار داریم که از نظر مقایسه ای از این حیث هشتمین استان کشور هستیم.

وی افزود: با حضور در استان بررسی‌های اولیه صورت پذیرفت و کمسیون قضایی و اداری به منظور ساماندهی نقل و انتقالات، ارتقاء کارکنان، آموزش‌های هدفمند و ایجاد انگیزه تشکیل گردید که موارد مختلفی در این کمسیون‌ها به منظور ارتقاء سطح کیفی کارکنان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

قدرتی بیان کرد: با توجه به نسبت جمعیت مرکز استان به کل استان که 46 درصد است و همچنین میزان ورودی پرونده‌های مرکز استان که 32.5 درصد است، میزان 56 درصد نیروها که 369 نفر است در مرکز استان مشغول فعالیت هستند که این میزان باید در مرکز استان کاهش یابد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اذعان کرد: با برنامه ریزی و تلاش‌های انجام شده نیروهایی که جدیدا به مجموعه دادگستری اضافه می‌شوند؛ در شهرستان‌های استان مشغول به فعالیت خواهند شد تا تقسیم نیروهای اداری در سطح استان به صورت درست و بر اساس نیازها صورت پذیرد.

این مقام قضایی استان اظهار کرد: دستورالعملی را صادر کردیم که برای احراز هر پستی نیاز به رعایت برخی موارد است تا انتصاب پست‌های سازمانی بر اساس دستورالعمل‌ها صورت پذیرد.

اجرای طرح الکترونیکی کردن ارزیابی کارکنان
در ادامه این جلسه حجت الاسلام صادقی نیارکی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: اگر برای اجرای عدالت، افزایش رضایتمندی جامعه و رفع بخشی از نیازهای مردم تلاش‌هایی را انجام می‌دهیم نیازمند ابزار مناسب هستیم که یکی از ابزارهای مهم ما داشتن کارکنان متعهد و سخت کوش است که در مجموعه دادگستری استان کارکنان همه اهتمام خود را در این جهت به کار گرفته اند.

وی افزود: طرح الکترونیکی کردن ارزیابی کارکنان اقدام بسیار خوبی از سوی اداره کل نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری قوه قضائیه بود که موجب افزایش دقت، سرعت و تسهیل در ارزیابی‌ها از سوی مدیر شد.

دادستان قزوین با اشاره به تغییرات در فرم‌های ارزیابی بیان کرد: در گذشته ایراداتی در فرم‌های ارزیابی مشاهده می‌شد که بسیاری از این ایرادات برطرف شد که قطعا با از بین رفتن کلیه مشکلات و نواقص این فرم‌ها در آینده شاهد ارزیابی‌های دقیق و واقعی تر خواهیم بود.

صادقی نیارکی در پایان ابراز کرد: قطعا هرچه ارزیابی‌ها دقیق و واقعی تر باشد موجب شناخت بهتر مدیر از کارکنان مجموعه تحت مدیریت خود می‌شود که همین امر در تشویق، ارتقاء، رفع ایرادات و اشکالات کارکنان بسیار موثر است و هر چه از میزان اشکالات کارکنان کاسته شود رضایتمندی بیرونی را به دنبال خواهد داشت.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.