حمایت از کالای ایرانی با حمایت از کارگران محقق می‌شود
چهار شنبه 26 دی 1397

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

حمایت از کالای ایرانی با حمایت از کارگران محقق می‌شود

حمایت از کالای ایرانی با حمایت از کارگران محقق می‌شود
کد خبر: 303385/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1397/02/06 ساعت: 9:03 AM


نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار اعضای تشکل‌های کارگری گفت:کارگران نقش مهم و ارزنده‌ای در تولید کالای با کیفیت دارند و حمایت از آن‌ها تحقق شعار سال را به همراه خواهد داشت.آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار اعضای تشکل‌های کارگری که به مناسبت هفته کارگر برگزار شد، با بیان اینکه کرامت یکی از موضوعات مهم دینی است اظهار کرد: خداوند تأکید کرده است که کرامت همه انسان‌ها باید محفوظ بماند و ارزش هر انسانی به میزان برخورداری او از تقوا مشخص می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات جامعه کارگری و خدماتی که این قشر به جامعه ارائه می‌کنند بر حفظ کرامت جامعه کارگری تأکید کرد و افزود: جامعه کارگری قشری مهم و تأثیر گذار هستند و باید همانند همه آحاد جامعه کرامت آن‌ها مورد توجه قرار گرفته و محفوظ بماند.

امام جمعه قزوین حمایت از شعار سال را راهکار اساسی برای حل مشکلات اقتصادی عنوان کرد و ابراز داشت: امسال را که رهبر معظم انقلاب سال حمایت از کالای ایرانی نام نهاده‌اند در حقیقت همان حمایت از کارگر، صنعت، اقتدار و اقتصاد ملی است و ضروری است با جدیت مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه حمایت از کالای ایرانی با حمایت از کارگران محقق می‌شود، اذعان کرد: کارگران نقش مهم و ارزنده‌ای در تولید کالای با کیفیت دارند و حمایت از آن‌ها تحقق شعار سال را به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه خرید کالای ایرانی، تولید کالای مرغوب و حمایت مسئولان از تولید سه ضلع اعتلای تولید و تحقق شعار سال است، بیان کرد: همانگونه که کارگران نقش مهمی در تولید کالای با کیفیت دارند، مسئولان و مدیران نیز نقش مهمی در حمایت از صنعت و اقتصاد دارند و نباید در این امر مهم کوتاهی کنند.

عابدینی فرهنگ‌سازی به منظور مصرف کالای ایرانی را ضروری دانست و عنوان کرد: خوشبختانه فضای فرهنگی جامعه به گونه‌ای ارتقا یافته است که مردم بیشتر از گذشته به خرید کالای ایرنی اهمیت می‌دهند و همین امر در پیشرفت صنعت در سال‌های آینده مؤثر خواهد بود.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه منابع دینی ما بر حمایت از مظلوم تأکید دارد که باید در جامعه گسترش پیدا کند، خاطرنشان کرد: در فرهنگ امام علی (ع) کسی حق ندارد ظلمی را به هیچ موجودی مرتکب شود و ضروری است این فرهنگ در همه بخش‌ها بیشتر مورد توجه قرار گرد.

وی ابراز کرد: پیغبمر (ص) فرموده اگر قرآن را امام و پیشوای خود قرار دهید شما را تا بهشت رهبری می‌کند و دنیای شما نیز آباد می‌شود اما متأسفانه در این حوزه کوتاهی‌های بسیاری را مرتکب شده‌ایم و باید بیشتر کار کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه نگاه‌های حزبی و جناحی آسیب‌های فراوانی به همراه می‌آورد، یادآور شد: آنجایی که مسئولان بدون نگاه‌های حزبی و جناحی پای کار آمده‌اند و کار جدی انجام داده‌اند شاهد پیشرفت‌های عظیم هستیم که صنعت نظامی از جمله آنها است.

عابدینی اجرای دقیق قسط و عدل را مستلزم نگاه همگانی به این امر مهم دینی دانست و ابراز کرد: باید کاری کنیم که مردم خودشان به سمت اجرای دقیق قسط و عدل حرکت کنند و با جدیت پای آن بایستند و بدانیم این مهم سفارش دین است.

وی برگزاری جلسات هم اندیشی و کارشناسی را ضروری دانست و اظهار کرد: یکی از کارهای مهمی که باید برای یافتن راه حل مشکلات انجام دهیم برگزاری جلسات هم اندیشی با حضور کارشناسان حوزه کارگری است.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.