۲۶ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین ثبت شد
دو شنبه 1 بهمن 1397

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ای قزوین:

۲۶ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین ثبت شد

 ۲۶ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین ثبت شد
کد خبر: 302979/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/02/03 ساعت: 3:35 PM


مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان قزوین از ثبت ۲۶ میلیون و ۷۸۷ هزار تردد طی فروردین ماه سال جاری در محورهای مواصلاتی استان قزوین خبر داد.افشین پیرنون در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: براساس اطلاعات دریافتی از ۴۶ سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در فروردین ماه سال جاری ۲۶ میلیون و ۷۸۷ هزار ۷۹۴ وسیله نقلیه بوده که آمار کل تردد ثبت شده در آزاد راهها ۲۲ میلیون و ۱۶۵ هزار و ۴۰۲ تردد معادل ۸۲.۷ درصد کل تردد استان بوده است.

وی افزود: بیشترین میزان ترافیک در فروردین ماه سال جاری مربوط به هفتم فروردین ماه سال جاری بوده است در این روز آزاد راه قزوین – آبیک «رفت و برگشت» با ثبت تردد ۱۷۲ هزار و ۷۷۳ وسیله نقلیه بیشترین تردد را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ای قزوین بیان کرد: از مجموع کل تردد شمارش شده استان، ۲ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۴۰۴ تردد معادل ۹.۴ درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است.

وی ادامه داد: محور ساوه-بوئین زهرا و بالعکس با ۱۱۷ هزار و ۹۲۲ وسیله «معادل ۲۹ درصد»، بیشترین سهم تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

این مسئول افزود: متوسط نرخ جریان ترافیک «تعداد کل خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می کنند» در سطح کل راههای مواصلاتی استان معادل ۷۸۲ وسیله نقلیه در ساعت بوده است؛ بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در فروردین ماه، مربوط به آزاد راه قزوین- آبیک با ۲ هزار و ۶۹۴ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

پیرنون متوسط سرعت تردد در آزادراه‌ها را ۸۹ و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را ۷۸ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این مدت ۱۰۱ کیلومتر درساعت مربوط به آزادراه زنجان – قزوین بوده است.

وی اذعان کرد: در ماه گذشته تعداد ۷۸۱ هزار و ۵۹۰ خودرو معادل ۳ درصد از کل تردد در محورهای مواصلاتی استان دارای تخلف سرعت بوده و ۲۶.۸ درصد وسایل نقلیه، فاصله طولی مجاز بین دوخودرو را رعایت نکرده اند.

این مسئول بیان کرد: بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مربوط به آزاد راه قزوین - آبیک با ۸۸۱ هزار ۳۰۷ وسیله نقلیه «معادل ۴۴ درصد» بوده است.
انتهای پیام/2002
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.