60درصد زمین‌های شهرهای قزوین فاقد سند رسمی است
چهار شنبه 26 دی 1397

عضو شورای شهر قزوین:

60درصد زمین‌های شهرهای قزوین فاقد سند رسمی است

60درصد زمین‌های شهرهای قزوین فاقد سند رسمی است
کد خبر: 302698/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/02/02 ساعت: 11:52 AM


عضو شورای شهر قزوین گفت: در 26شهر قزوین بیش از 60درصد زمین‌ها فاقد سند هستند و شهرداری‌های این شهرها پروانه هم برای آنها صادر می‌کند.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ فرج الله فصیحی رامندی عضو شورای شهر قزوین در نشست علنی شورا درباره اختیارات شهرداری نسبت به صدور پروانه برای زمین‌های فاقد سند اظهار کرد: براساس قانون، شهرداری نباید برای املاک قولنامه ای پروانه صادر کند.

وی افزود: اما در عمل در 26شهر قزوین بیش از 60درصد زمین‌ها فاقد سند هستند و شهرداری‌های این شهرها پروانه هم برای آنها صادر می‌کند.

این عضو شورای شهر قزوین اضافه کرد: در شورای سوم هم که13شرط برای صدور پروانه از سوی شهرداری گذاشتند برای گشایش کار مردم بود.

فصیحی ادامه داد: هرچند که رعایت قوانین الزامی است؛ اما متاسفانه در بسیاری از موارد، قوانین ما دارای نقص است و هم اکنون در شهرهای مختلف ما از جمله شال، دانسفهان، اقبالیه، سگز آباد و محمود آباد بسیاری از زمین‌ها فاقد سند رسمی هستند؛ اما شهرداری‌ها بر اساس عرف محلی پروانه صادر و مردم هم می‌سازند.

وی اذعان کرد: در قزوین هم به منظور حل مشکل مردم باید به صدور پروانه ساختمان اقدام کرد؛ لکن مثل دیگر شهرداری‌ها جمله: "صدور پروانه دلیل بر تایید مالکیت نیست" را در پروانه ساختمان درج نماییم، به نظر بنده می توان با این اقدام مشکلات مردم را حل کرد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.