بیش از 300 نفر ماهیانه از خدمات گفتاردرمانی بهره‌مند می‌شوند
دو شنبه 26 آذر 1397

معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین:

بیش از 300 نفر ماهیانه از خدمات گفتاردرمانی بهره‌مند می‌شوند

بیش از 300 نفر ماهیانه از خدمات گفتاردرمانی بهره‌مند می‌شوند
کد خبر: 302546/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1397/02/01 ساعت: 2:09 PM


معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین با اشاره به فعالیت مراکز غیردولتی ارائه دهنده خدمات گفتار درمانی در سطح استان گفت: بیش از 300 نفر ماهیانه از خدمات گفتاردرمانی در استان بهره‌مند می‌شوند.راحله جاتن در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به فعالیت مراکز غیردولتی ارائه دهنده خدمات گفتار درمانی در سطح استان قزوین اظهار کرد: در سه مرکز آموزشی و توانبخشی روزانه معلولین ذهنیt ماهانه 132 نفر به صورت جلسات انفرادی یا گروهی هفته‌ای یکبار در جلسات گفتار درمانی شرکت می‌کنند.

وی افزود: همچنین 132 نفر با مراجعه به 4 مرکز آموزشی و توانبخشی روزانه معلولین جسمی به صورت جلسات انفرادی یا گروهی هفته‌ای یکبار از خدمات گفتار درمانی این مراکز بهره‌مند می‌شوند.

معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: مرکز آموزشی و توانبخشی روزانه کودک کم‌شنوا و خانواده از دیگر مراکزی است که به جامعه هدف خدمات ارائه می‌دهد؛که در این راستا ماهانه 38 نفر به صورت جلسات انفرادی برای تربیت شنیداری و گفتار درمانی 1 تا 2 جلسه در هفته مراجعه می‌کنند.

وی در ادامه گفت: در استان قزوین 3 مرکز آموزشی و توانبخشی روزانه معلولین ویژه سالمندان فعالیت دارند که در صورت نیاز سالمندان به گفتار درمانی، ارجاع به مراکز یا کلینیک‌ها صورت می‌گیرد.

این مسئول بیان کرد: یک مرکز آموزشی و توانبخشی اتیسم در قزوین وجود دارد که ماهانه 35 نفر به صورت جلسات انفرادی هفته‌ای یکبار با مراجعه به مرکز، از خدمات گفتار درمانی استفاده می‌کنند؛ همچنین تعداد ۶۸۰جلسه، گفتاردرمانی در مرکز نواب قزوین در طول سال گذشته صورت گرفته است.

انتهای پیام/7003


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.