بیش از 2000 کیلوگرم تلفات مرغ رها شده دفن شد
سه شبه 2 بهمن 1397

توسط دامپزشکی شهرستان تاکستان؛

بیش از 2000 کیلوگرم تلفات مرغ رها شده دفن شد

بیش از 2000 کیلوگرم تلفات مرغ رها شده دفن شد
کد خبر: 301668/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1397/01/27 ساعت: 9:13 AM


توسط دامپزشکی شهرستان تاکستان بیش از 2000 کیلوگرم تلفات مرغ رها شده در تاکستان ضد عفونی و دفن شد.دکتر محمد رضا آذربایجانی در گفتوگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ اظهار کرد: رهاسازی تلفات دام و طیور در حاشیه جادهها و رودخانه‌ها جرم بوده و متخلفین به مراجع قضایی معرفی خواهند شد. 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان افزود: با عنایت به گزارش واصله به اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان مبنی بر تخلیه و رهاسازی تلفات مرغ گوشتی در مسیر کانال خاکی آب در نزدیکی روستای مهدی آباد قاقازان سریعاً کارشناسان این اداره به محل عزیمت و نسبت به بررسی موضوع اقدام کردند.

وی تصریح کرد: حجم تلفات رها سازی شده در حدود 2 تن برآورد شده و مشخص شد که تلفات در طی یک دوره پرورشی در این ناحیه تخلیه شده است و همچنین نمونه برداری‌های لازم برای ردیابی بیماری و منشاء تلفات صورت پذیرفت.

آذربایجانی اذعان کرد: با توجه به حساسیت موضوع و خطر جدی تهدید بهداشت جامعه و حمایت از سرمایه های کشور اداره دامپزشکی با تشکیل یک اکیپ تخصصی با حضور دو کارشناس و یک دستگاه لودر و چند نفر نیروی انسانی با توجه به صعب العبور بودن کانال نسبت به معدوم سازی و دفن بهداشتی تلفات اقدام شد.

این مسئول بیان کرد: در بهمن ماه 96 نیز تلفات مرغ در یکی از مناطق این شهرستان تخلیه شده بود که خوشبختانه فرد خاطی شناسایی و پرونده کیفری علیه مشارالیه تشکیل شد که در دادستانی شهرستان تاکستان در حال رسیدگی است.

دکتر آذربایجانی به کلیه مرغداران و دامداران تاکید کرد: تخلیه و رهاسازی هر گونه تلفات دام و طیور غیر قانونی بوده و این اداره با تمام توان و با قاطعیت کامل با متخلفین این امر برخورد خواهد نمود.

وی همچنین از عموم مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده این تخلفات در صورت امکان مشخصات فرد یا افراد خاطی و یا شماره خودروی متخلف را به این اداره با شماره تماس 35225707 و یا شماره چهار رقمی 1512 و یا سامانه پیامکی 50001512 اطلاع رسانی کنند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.