برای کاهش طلاق، الزامی‌شدن مشاوره تخصصی پیش از ازدواج ضروری
پنج شنبه 22 آذر 1397

رئیس جهاد دانشگاهی قزوین:

برای کاهش طلاق، الزامی‌شدن مشاوره تخصصی پیش از ازدواج ضروری است

برای کاهش طلاق، الزامی‌شدن مشاوره تخصصی پیش از ازدواج ضروری است
کد خبر: 301047/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/01/22 ساعت: 3:01 PM


رئیس جهاد دانشگاهی قزوین گفت: هدف ما این است با همکاری دادگستری بتوانیم طی فرآیندی آموزش و مشاوره تخصصی قبل از ازدواج و دریافت مدرک آن از جهاد دانشگاهی را برای ازدواج الزامی کرده و از این طریق از بسیاری از رخدادهای تلخ طلاق در آینده پیشگیری کنیم.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ سرهنگ ایمانعلی محمدزاده معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان، پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در بازدید از جهاد دانشگاهی واحد قزوین با فرشاد پیله چی رئیس این واحد دیدار و گفت و گو کرد.

سرهنگ ایمانعلی محمدزاده در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های موجود در جهاد دانشگاهی اظهار کرد: پس از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان نیروی انتظامی و جهاد دانشگاهی امیدواریم که همکاری مشترک این دو مجموعه در کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان اثرگذار باشد.

وی با اشاره به آمار طلاق و آسیب‌های اجتماعی آن در استان قزوین افزود: باید بدانیم که برای ازدواج آمادگی‌های پیش از آن و آموزش‌هایی ضروری مورد نیاز است و ما احساس می‌کنیم که باید برای زوج‌های جوان مشاوره و آموزش داشته باشیم، اما قرار نیست این آموزش‌ها توسط نهادهای ذیربط و تنها در مرحله نزدیک به رخداد ازدواج انجام شود.

این مسئول ادامه داد: نکته مهم این است که ما آموزش در خانواده‌ها را فراموش کرده‌ایم و صدالبته عوامل مختلفی هم در این امر دخیل هستند که آموزش در خانواده جدی گرفته نمی‌شود، اما باید بدانیم پیشگیری از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و آموزش‌های لازم باید در خانواده اتفاق بیافتد.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی عنوان کرد: رفتار والدین در خانواده و تربیت فرزندان اهمییت بالایی دارد چراکه فرزندان چیزی نمی‌شوند که ما می‌خواهیم بلکه چیزی می‌شوند که ما هستیم و از رفتار پدر و مادرها یاد می‌گیرند؛ این یعنی اگر در خانواده‌ها آموزش صورت بگیرد ما دچار گرفتاری نمی‌شویم.

وی در پایان گفت: اصل هدف ما در نیروی انتظامی ایجاد امنیت و ثبات آن است و در هر حوزه‌ای که در نیروی انتظامی بتوانیم همکاری مشترک با جهاد دانشگاهی داشته باشیم به‌ویژه در امر فرهنگ‌سازی، رسانه‌ای، آموزش و مشاوره آماده هستیم.

دستگاه‌ها به سهم خود برای کاهش آسیب‌های اجتماعی وارد شوند
فرشاد پیله‌چی رئیس جهاد دانشگاهی قزوین نیز در این دیدار با اشاره به نقش و وظایف دستگاه‌های اجرایی و متولیان آموزشی و فرهنگی در کاهش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد: امروز حساسیت‌ها و مسائل مختلفی وجود دارد و برای کاهش آسیب‌های اجتماعی هر دستگاه و نهادی که به نوعی خود را مسئول می‌داند باید به این بخش ورود کند و منتظر اقدامات دستگاه‌ها و بخش‌های دیگر نباشد.

وی با اشاره به تجربه درخشان برخی از استان‌های کشور مانند همدان و خراسان شمالی در امر آموزش‌های تخصصی و مشاوره پیش از ازدواج توسط جهاد دانشگاهی عنوان کرد: این تجربه نشان داد که وقتی زوج‌های جوان برای ازدواج مورد آموزش و مشاوره‌های تخصصی قرار می‌گیرند آمار طلاق به شکل محسوسی کاهش پیدا می‌کند.

این مسئول بیان کرد: امروز چون مدیرکل دادگستری استان نیز این اثر محسوس را شخصاً در خراسان دیده است، از تکرار این تجربه در استان قزوین حمایت می‌کند که بتوانیم با طی فرآیندی آموزش و مشاوره تخصصی قبل از ازدواج و دریافت مدرک آن از جهاد دانشگاهی را برای ازدواج الزامی کرده و از این طریق از بسیاری از رخدادهای تلخ طلاق در آینده پیشگیری کنیم.

پیله‌چی در پایان با اشاره به ظرفیت‌های آموزشی و فرهنگی جهاد دانشگاهی قزوین عنوان کرد: جهاد دانشگاهی آمادگی دارد تا از تمام ظرفیت‌های آموزشی، فرهنگی، دانشگاهی و دانشجویی و رسانه‌ای خود در مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی و همکاری با نیروی انتظامی استفاده کند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.