27 میلیون قطعه ماهیان زیتنی در قزوین تولید شد
شنبه 27 بهمن 1397

مدیر شیلات جهادکشاورزی استان:

27 میلیون قطعه ماهیان زیتنی در قزوین تولید شد

27 میلیون قطعه ماهیان زیتنی در قزوین تولید شد
کد خبر: 300707/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/01/20 ساعت: 2:27 PM


مدیر شیلات جهادکشاورزی استان قزوین گفت: از این میزان ماهی زینتی 22 میلیون 390 هزار قطعه ماهیان زینتی تخمگذار و چهار میلیون 810 هزار قطعه ماهیان زینتی بچه زا هستند.ایرج رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: گذشته 27 میلیون و 200 هزار قطعه انواع ماهیان زینتی در این استان تولید شد، این میزان ماهیان زینتی در 86 واحد فعال تکثیرو تولید شده است.

به گفته وی با راه اندازی این واحدها زمینه اشتغال مستقیم 589 نفر در استان فراهم شده است.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان قزوین در ادامه به گونه‌های تولید و تگثیر ماهیان زینتی اشاره کرد و گفت: این گونه‌ها شامل انواع ماهیان زینتی تخمگذار و بچه زا است.

رحمانی افزود: از این میزان ماهی زینتی 22 میلیون 390 هزار قطعه ماهیان زینتی تخمگذار و چهار میلیون 810 هزار قطعه ماهیان زینتی بچه زا هستند.

به گفته وی عمده ماهیان زینتی استان علاوه بر تامین نیاز داخلی به خارج از کشور نیز صادر شده است.

این مسئولاذعان کرد: تشکیل ستاد توسعه شیلات در راستای دست یابی به اهداف اقتصاد مقاومتی، تولیدو اشتغال  ساماندهی مراکز عرضه و دپوی ماهی بصورت زنده و خرده فروشی، ساماندهی و تجهیز ناوگان حمل و نقل آبزیان بصورت زنده و صید شده، ملزم نمودن فروشندگان ماهی نسبت نصب به برچسب تاریخ انقضا برای آبزیان و هماهنگی با اداره کل دامپزشکی درجهت رفع موانع تولیدو اختلاف نظرات فی مابین در راستای دست یابی به توسعه آبزی پروری و تولید محصول سالم از مهمترین اقدامات این مدیریت در سال گذشته بود.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.